• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki najlepszy kompilator?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
3,312 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w C i C++ przez MartinPLPL Początkujący (310 p.)
Witam! Dopiero co zaczynam się uczyć C++, i tutaj moje pytanie. Jaki jest najlepszy kompilator? Bezpłatny oczywiście, i mówię od razu - nie chcę code::blocks. Mam z nim niemiłe wspomnienia. Czy ktoś z was poleca NetBeansa?  Z góry dziękuję.
5
komentarz 18 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Code::Blocks, NetBeans to nie są kompilatory! Są to IDE (zintegrowane środowiska programistyczne). Kompilator może wchodzić w ich skład, ale nic nie stoi na przeszkodzie by używając tego samego IDE używać innego kompilatora (np. Clang zamiast GCC).

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Kolego ani CodeBlocks ani NetBeans nie są kompilatorami. To są środowiska programistyczne. Kompilatory to np. g++, albo MinGW.

Jeśli pytasz o środowiska to królują 3:

  1. Visual Studio
  2. Clion
  3. Tmux + vi + cmake
komentarz 18 października 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ściśle rzecz ujmując, MinGW również nie jest kompilatorem. ;) Jeśli miałbym wymieniać jakieś kompilatory dla C++, byłyby to g++ (cała szczęśliwa rodzinka), Microsoft Visual C++ Compiler czy z lekkim przymrużeniem oka - clang.

Wracając do IDE, ja również polecam CLion - używam i sobie chwalę. Dla studentów dostępna darmowa licencja, dla uczniów chyba też. Natomiast o Tmux nie słyszałem. :)
komentarz 18 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Tmux jest do dzielenia terminala kiedy masz do dyspozycji tylko CLI bez grafiki. Dzięki za sprostowanie smiley

2
komentarz 18 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Tmux, Vim <3 laugh

+1 głos
odpowiedź 18 października 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Skoro dopiero się zaczynasz uczyć, to czy naprawdę wybór kompilatora (a właściwie środowiska z wbudowanym kompilatorem) ma jakiekolwiek znaczenie? Cóż, wydaje mi się że najlepszy będzie najprostszy - taki który np. sam  nie wstawi nawiasów, tak żeby takie rzeczy były nawykiem. A poza tym to pisz w tym co ci się najbardziej spodoba, to jest indywidualna kwestia. Ja np. używam Code::Blocksa :)
0 głosów
odpowiedź 18 października 2017 przez MartinPLPL Początkujący (310 p.)
Ogólnie spoją przygodę z programowaniem zacząłem bardzo dawno temu, lecz na jakiś czas zaprzestałem. Obecnie uczę się Javy i c++, a nazwy mi się mylą typu kompilator, środowisko. Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi. Jak używałem code::blocks miałem problem z workspace'm jak bym go nie ustawił i tak nie zapamięta, po za tym pisał bym w eclipsie, gdy by się dało :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 508 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w Systemy CMS przez Piotr Szramowski Użytkownik (860 p.)
+2 głosów
10 odpowiedzi 3,304 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...