• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed zadanie technik informatyk pisanie w bashu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
363 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michal Guzelak Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 18 października 2017 przez Arkadiusz Waluk
Bardzo prosze o pomoc mam bardzo mało czasu na zrobienie tego , a nie mam pojęcia jak to zrobić

a dla szanownej administracji : "Nie wszystko się kręci wokół pieniedzy , niektórzy ludzie potrzebują pomocy a inni im pomogą i nie chcą za to pieniędzy więc drogi Eryku przemyśl co napisałeś i zastanów się czy napewno jesteś takim dobrym człowiekiem"

błagam o pomoc:

1. Utwórz i uruchom skrypt, który umieści w pliku tekstowym aktualny czas i datę oraz zawartość katalogu /home komputera.

2. Opracować skrypt, który we wskazanym folderze utworzy listę wszystkich plików *.txt a następnie przeniesie je do folderu /TXT (jeśli podfolder TXT nie istnieje, należy go utworzyć).

3. Opracować skrypt, który utworzy "n" kont nowych użytkowników o podanych nazwach (np. student1, student2, student3... itd) oraz jednakowym haśle.
komentarz zamknięcia: Nie dajemy gotowców
komentarz 18 października 2017 przez niezalogowany
Czego oczekujesz? Pomocy, czy gotowca?
komentarz 18 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Do szanownego użytkownika: forum jest miejscem, w którym razem się uczymy i rozwijamy. Nie portalem do rozwiązywania zadań za użytkowników. Stąd też zakaz jest tutaj pytań takich jak Twoje. Pytania w których ktoś nie wie jak coś zrobić, ale też daje wkład własny, pokazuje kod, tłumaczy problem - po prostu jest zaangażowany, a nie liczy na samego gotowca, są traktowane normalnie i chętnie takim osobom pomagamy. Ludziom którzy chcą tylko gotowca nie pomagamy. Nie jesteśmy serwisem do odrabiania zadań domowych.

Aha, i nie chodzi tu o żadne pieniądze. Forum działa całkowicie darmowo, wszyscy pomagamy tu za darmo. Chodzi o to, że gotowce zupełnie nic nie dają. Tylko tyle, że ktoś sobie zaliczy sprawdzian/pracę domową, o której nie ma pojęcia. A o to nam nie chodzi.

Regulamin II.2.G.
komentarz 18 października 2017 przez Michal Guzelak Nowicjusz (120 p.)
pomocy ogólnie mam 15 zadań 12 mam gotowych w sumie pierwsze tez mam zrobione wiec tylko drugie i trzecie bardzo prosze o pomoc nie mam pojęcia jak to napisać szukałem w internecie i nic a na lekcji nauczyciel niestety o tym nie mówił
komentarz 18 października 2017 przez Michal Guzelak Nowicjusz (120 p.)
to nie zadanie domowe tylko sprawdzian nauczyciel nie podał tego bo to ma być coś w rodzaju szukania informacji w necie a skoro nigdzie nie moge tego znaleźć a sam jestem amatorem to z kąd mam to wziąść ?
1
komentarz 18 października 2017 przez niezalogowany
2. find z opcją type oraz exec

3. useradd w pętli...
komentarz 18 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Czyli mamy za Ciebie zrobić zadania na sprawdzian?

1. Utwórz i uruchom skrypt, który umieści w pliku tekstowym aktualny czas i datę oraz zawartość katalogu /home komputera.

To jest to zadanie którego nie możesz wykonać? I nigdzie w internecie nie ma o tym informacji rzekomo? Wystarczy wpisać: "bash create file with current date" w Google i je znajdziesz. Naprawdę.

Jeśli masz konkrety problem pisz śmiało. Na rozwiązywanie zadań za kogoś, i do tego takich których odpowiedź można wygooglować jednym hasłem, miejsca nie ma.

komentarz 18 października 2017 przez Michal Guzelak Nowicjusz (120 p.)
dziękuje

wkoncu ktoś kto potrafi pomóc a nie
1
komentarz 18 października 2017 przez niezalogowany
Zadania są mega proste, wystarczy przeczytać manuala...
1
komentarz 18 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Funkcja którą pełnię wymaga ode mnie pilnowania forum pod względem przestrzegania regulaminu. Ty, jak widać, nawet w niego nie zajrzałeś.

Oceniasz mnie, każesz mi zastanowić się nad moim bardzo złym zachowaniem, a sam co robisz? Wybacz za dosadność, ale mówiąc wprost jesteś leniem, który woli zrzucić na kogoś innego odpowiedzialność zrobienia zadania. Nawet się w tamtym wątku nie przywitałeś, zero wkładu własnego, po prostu podałeś polecenie i oczekujesz, że ktoś to za Ciebie zrobi?

Ja (i wiele innych osób) nie oczekuję za pomoc pieniędzy, absolutnie. Ale za pomoc - nie za bycie wykorzystywanym.

Forum jest po to, żeby pomagać. Gdybyś, co mówię poraz kolejny, włożył choć trochę własnej inicjatywy, poszukał w internecie informacji i spróbował napisać kawałek kodu, to nie byłoby żadnego problemu - chętnie bym pomógł, szczególnie dlatego, że te zadania nie są trudne do zrobienia. Ale nie na tym rzecz polega, aby dawać gotowe rozwiązania. I jak mówię, jest to niezgodne z regulaminem forum, do którego zasad trzeba się stosować i ja mam za zadanie pilnować ich przestrzegania.

P.S.

Chciałem dopytać Cię w tamtym wątku w komentarzu i ewentualnie odblokować pytanie, ale Arek je ukrył.
komentarz 18 października 2017 przez Michal Guzelak Nowicjusz (120 p.)
to zadanie mam akurat zrobione

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...