• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed zadanie technik informatyk pisanie w bashu

Ultraszybki serwer VPS NVMe BIZNES
0 głosów
126 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Michal Guzelak Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 18 października 2017 przez Arkadiusz Waluk
Bardzo prosze o pomoc mam bardzo mało czasu na zrobienie tego , a nie mam pojęcia jak to zrobić

a dla szanownej administracji : "Nie wszystko się kręci wokół pieniedzy , niektórzy ludzie potrzebują pomocy a inni im pomogą i nie chcą za to pieniędzy więc drogi Eryku przemyśl co napisałeś i zastanów się czy napewno jesteś takim dobrym człowiekiem"

błagam o pomoc:

1. Utwórz i uruchom skrypt, który umieści w pliku tekstowym aktualny czas i datę oraz zawartość katalogu /home komputera.

2. Opracować skrypt, który we wskazanym folderze utworzy listę wszystkich plików *.txt a następnie przeniesie je do folderu /TXT (jeśli podfolder TXT nie istnieje, należy go utworzyć).

3. Opracować skrypt, który utworzy "n" kont nowych użytkowników o podanych nazwach (np. student1, student2, student3... itd) oraz jednakowym haśle.
komentarz zamknięcia: Nie dajemy gotowców
komentarz 18 października 2017 przez shead VIP (146,680 p.)
Czego oczekujesz? Pomocy, czy gotowca?
komentarz 18 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Mędrzec (196,000 p.)
Do szanownego użytkownika: forum jest miejscem, w którym razem się uczymy i rozwijamy. Nie portalem do rozwiązywania zadań za użytkowników. Stąd też zakaz jest tutaj pytań takich jak Twoje. Pytania w których ktoś nie wie jak coś zrobić, ale też daje wkład własny, pokazuje kod, tłumaczy problem - po prostu jest zaangażowany, a nie liczy na samego gotowca, są traktowane normalnie i chętnie takim osobom pomagamy. Ludziom którzy chcą tylko gotowca nie pomagamy. Nie jesteśmy serwisem do odrabiania zadań domowych.

Aha, i nie chodzi tu o żadne pieniądze. Forum działa całkowicie darmowo, wszyscy pomagamy tu za darmo. Chodzi o to, że gotowce zupełnie nic nie dają. Tylko tyle, że ktoś sobie zaliczy sprawdzian/pracę domową, o której nie ma pojęcia. A o to nam nie chodzi.

Regulamin II.2.G.
komentarz 18 października 2017 przez Michal Guzelak Nowicjusz (120 p.)
pomocy ogólnie mam 15 zadań 12 mam gotowych w sumie pierwsze tez mam zrobione wiec tylko drugie i trzecie bardzo prosze o pomoc nie mam pojęcia jak to napisać szukałem w internecie i nic a na lekcji nauczyciel niestety o tym nie mówił
to nie zadanie domowe tylko sprawdzian nauczyciel nie podał tego bo to ma być coś w rodzaju szukania informacji w necie a skoro nigdzie nie moge tego znaleźć a sam jestem amatorem to z kąd mam to wziąść ?
1
2. find z opcją type oraz exec

3. useradd w pętli...
komentarz 18 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Mędrzec (196,000 p.)

Czyli mamy za Ciebie zrobić zadania na sprawdzian?

1. Utwórz i uruchom skrypt, który umieści w pliku tekstowym aktualny czas i datę oraz zawartość katalogu /home komputera.

To jest to zadanie którego nie możesz wykonać? I nigdzie w internecie nie ma o tym informacji rzekomo? Wystarczy wpisać: "bash create file with current date" w Google i je znajdziesz. Naprawdę.

Jeśli masz konkrety problem pisz śmiało. Na rozwiązywanie zadań za kogoś, i do tego takich których odpowiedź można wygooglować jednym hasłem, miejsca nie ma.

dziękuje

wkoncu ktoś kto potrafi pomóc a nie
1
Zadania są mega proste, wystarczy przeczytać manuala...
2
komentarz 18 października 2017 przez Eryk Andrzejewski VIP (128,820 p.)
Funkcja którą pełnię wymaga ode mnie pilnowania forum pod względem przestrzegania regulaminu. Ty, jak widać, nawet w niego nie zajrzałeś.

Oceniasz mnie, każesz mi zastanowić się nad moim bardzo złym zachowaniem, a sam co robisz? Wybacz za dosadność, ale mówiąc wprost jesteś leniem, który woli zrzucić na kogoś innego odpowiedzialność zrobienia zadania. Nawet się w tamtym wątku nie przywitałeś, zero wkładu własnego, po prostu podałeś polecenie i oczekujesz, że ktoś to za Ciebie zrobi?

Ja (i wiele innych osób) nie oczekuję za pomoc pieniędzy, absolutnie. Ale za pomoc - nie za bycie wykorzystywanym.

Forum jest po to, żeby pomagać. Gdybyś, co mówię poraz kolejny, włożył choć trochę własnej inicjatywy, poszukał w internecie informacji i spróbował napisać kawałek kodu, to nie byłoby żadnego problemu - chętnie bym pomógł, szczególnie dlatego, że te zadania nie są trudne do zrobienia. Ale nie na tym rzecz polega, aby dawać gotowe rozwiązania. I jak mówię, jest to niezgodne z regulaminem forum, do którego zasad trzeba się stosować i ja mam za zadanie pilnować ich przestrzegania.

P.S.

Chciałem dopytać Cię w tamtym wątku w komentarzu i ewentualnie odblokować pytanie, ale Arek je ukrył.
to zadanie mam akurat zrobione

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

44,296 zapytań

84,112 odpowiedzi

167,459 komentarzy

21,201 pasjonatów

Przeglądających: 168
Pasjonatów: 8 Gości: 160

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...