• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

.NET, frameworki, pomoc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
238 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez FreakyBaker Nowicjusz (190 p.)
Witam, jestem początkujący w programowaniu (uczę się jakoś ponad miesiąc), do tej pory kończę poradnik obiektówki od Mirosława, robię zadania ze spoja i staram się czytać różne fora, żeby chłonąć wiedzę ogólnie o programowaniu i komputerach.

 Nie umiem zrozumieć do końca co to .NET czy frameworki, słyszałem że pomagają one w programowaniu i są prawie niezbędne do niego np do visual studio, ale nie mam pojęcia nadal na czym polegają, jak działają, nie mam żadnych przykładów czy po prostu nie umiem zrozumieć co robią.

 Czy mógłby ktoś w miarę sensownie i od podstaw rozwinąć ten temat o właśnie frameworkach czy sławnym .NET? Nwm czy dobrze o tym piszę bo tego nie znam :P (Już jeden temat jest, ale nic z niego nie wyniosłem :/ ) byłbym bardzo wdzięczny :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
wybrane 18 października 2017 przez FreakyBaker
 
Najlepsza

Cześć,

w zasadzie wiki wyjaśnia wszystko. Jest to środowisko uruchomieniowe dla napisanych programów instalowane na komputerze klienta - tyle w największym skrócie. Można dodać, że .Net Framework dostępny jest również na system Linux.

M.

komentarz 18 października 2017 przez FreakyBaker Nowicjusz (190 p.)

Szczerze nadal trochę nie rozumiem, możliwe że przez pojęcie środowisko uruchomienia, są to po prostu załączone biblioteki? Dobrze zapamiętuje rzeczy wytłumaczone mocno łopatologicznie, ale jak tak jest najprościej to może za parę tygodni zrozumiem :P

komentarz 18 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Korzystasz ze składników frameworka budując swoją aplikację - w zależności od potrzeb dołączasz do projektu udostępnione przez frameworka biblioteki implementując potrzebne Ci metody.

M.
komentarz 18 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Jakie składniki (przestrzenie nazw) posiada .Net Framework masz opisane w MSDN.

komentarz 18 października 2017 przez FreakyBaker Nowicjusz (190 p.)
No dobra już jakoś mi się to w głowie układa, dzięki wielkie ;) liczę, że kiedyś się dowiem dokładniej co i jak :D
komentarz 18 października 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Chcąc wysłać e-maila w swoim projekcie sięgniesz po składnik System.Net, a dokładnie będziesz korzystał z przestrzeni System.Net.Mail, gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne aby skonfigurować połączenie z serwerem oraz wysłać wiadomość. Tych składników jest bardzo wiele i są specjalizowane - ich poznanie wymaga czasu.

M.

1
komentarz 18 października 2017 przez FreakyBaker Nowicjusz (190 p.)
O! Taki przykład już mi wogóle dużo powiedział :) dzięki za odpowiedzi :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 415 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,578 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Moratsson Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 635 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez michal06011997 Nowicjusz (210 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,626 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...