• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niepełnosprawności i praca zdalna

Object Storage Arubacloud
0 głosów
537 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez syronim Nowicjusz (160 p.)
edycja 18 października 2017 przez syronim
Zwracam się do was z dość skomplikowanym zagadnieniem. Mój post będzie troszkę przydługi no, ale niestety nie da się tego opisać pokrótce. Otóż mam 32 lata i jestem osobą niepełnosprawną. Poruszam się na wózku inwalidzkim. Z powodu trudności w poruszaniu się i z racji tego, że jestem osobą raczej introwertyczną zawsze marzyłem o pracy zdalnej. Najlepiej na własny rachunek.

Po maturze studiowałem politologie. Niestety jestem raczej humanistą niż umysłem ścisłym. Na początku miałem inny plan chciałem iść na informatykę, ale moja nauczycielka matematyki wbijała mi to z głowy przez całe 4 lata liceum. Bo jesteś słaby, bo nie ma to sensu, bo bez matematyki w ogóle sobie nie poradzisz na informatyce i tak w kółko. Miałem nauczanie indywidualne wiec tym bardziej mogła mi to usilnie wbić do głowy. Zresztą nie twierdze, że lubiłem matematykę, bo jej nie znosiłem. No mniej więcej wylądowałem na politologii.

Zmierzając do meritum. Chciałbym się dowiedzieć, w jakim obszarze informatyki powinienem się uczyć zdobywać wiedze chcąc pracować w domu. Lepiej skoncentrować się na nauce jakiegoś języka programowania czy pójść w tworzenie stron internetowych? Jeśli język to, jaki? Java? Od razu mówi ze nie liczę na prace za duże sumy i tak dalej. W sensie od 6 tyś wzwyż. Zdaje sobie sprawę ze do wszystkiego trzeba dojść ciężką pracą.

Przyznaje, że jeśli chodzi o programowanie i wszystko inne jestem tępy nie uczyłem się tego po prostu interesowały mnie inne rzeczy. Nie mnie jednak wiele osób się zmienia zawód uczy się od podstaw i jakoś sobie radzą. Wszystko jest kwestią motywacji i ciężkiej pracy. No i czasu a ja mogę go poświeci nie mało. Przynajmniej mi się tak wydaje. Dziękuję każdemu, kto dał radę dobrnąć do końca tego posta. Będę wdzięczny za każdą odpowiedzi.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 17 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)

Twoja niepełnosprawność w niczym nie przeszkadza.

Z językami, musisz sobie sam odpowiedzieć.

Spróbuj wszystkiego po trochu. Jeśli mówisz, że z matematyką nie jesteś zbyt zaprzyjaźniony, to raczej nie szedł bym w stronę gier. Jakieś apki na androida, albo webaplikacje.

Fajnie by było, gdyby Comandeer się tutaj wypowiedział. Z tego co się orientuję, ma on jakieś pojęcie o osobach niepełnosprawnych, więc może dodałby coś ciekawego od siebie.

PS Twoja nauczycielka matematyki była idiotką. Może i miała wiedzę, ale była idiotką smiley

komentarz 18 października 2017 przez niezalogowany
Większość ludzi uważa, że w programowaniu bardzo ważna jest matematyka. Czy to znaczy, że większość to idioci?
komentarz 18 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Twoje pytanie retoryczne paradoksalnie jest prawdziwe. Tak, większość ludzi to idioci ;)
komentarz 18 października 2017 przez niezalogowany
Poznałeś większość ludzi, sporządziłeś statystyki? I jakie są kryteria oceny?
komentarz 18 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Jest idiotką dlatego, że zniechęca do nauki przedmiotu którego naucza. To nie jest dobry nauczyciel. Nawet jeśli komuś dany przedmiot nie leży za bardzo, to nie powinno się tak mówić, bo zniechęci go to jeszcze bardziej i kompletnie przestaje się go uczyć.
komentarz 18 października 2017 przez niezalogowany
A gdzie autor napisał, że nauczycielka zniechęcała go do nauki matematyki? Ja tam widzę tylko stwierdzenie, że jeżeli nie lubi matematyki to nie poradzi sobie z informatyką...
komentarz 18 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)

Bo jesteś słaby, bo nie ma to sensu, bo bez matematyki w ogóle sobie nie poradzisz na informatyce i tak w kółko

Rozumiem, że tobie każdy dookoła mówił, że jesteś słaby i to co chcesz w życiu robić nie ma sensu, więc sie przyzwyczaiłeś i nie zwracasz uwagi na ten fragment.

komentarz 18 października 2017 przez niezalogowany
Ja jestem indywidualistą. Na mnie takie zagrywki nie działają. Zauważ, że z tego fragmentu wcale nie wynika, iż ta nauczycielka zachowywała się po chamsku. Może zwyczajnie starała się go naprowadzić na lepszą dla niego ścieżkę życiową, bo wydawało się jej, że z informatyką będzie się męczył.
komentarz 18 października 2017 przez Albin Początkujący (290 p.)
chciałbym też dodać pewną informacje wiele lat temu gdy chodziłem do szkoły byłem ogólnie tumanem z matematyki :D pewnie wciąż jestem hehe mialem okolo 8 butów z matematyki wszystkie z innego działu / tematu i uważałem że to nie dla mnie że to za trudne itd itp

wziąłem korepetycje (znalazłem kogoś bliskiego mojej rodzinie przyjaciel przyjaciela :D)

ogólnie ku zdziwieniu w tydzień poprawiłem wszystkie.

Osoba która mi tłumaczyła matematyka nauczyła mnie w 7 godzin  wszystkiego dzień w dzień do dziś jestem w szoku że to mogło być takie łatwe więc kwestia jest chyba podejścia do nauki i nauczycieli bo gdyby nie tamta sytuacja w życiu bym nie uwierzył że to możliwe zaznaczę że może to niebyły studia lecz technikum i dodam że ze szkoły niczego nie wyniosłem wtedy z matematyki a od korepetytorki
komentarz 18 października 2017 przez MkbewePP Początkujący (330 p.)
Nie
1
komentarz 18 października 2017 przez Albin Początkujący (290 p.)

Zgadzam się  mtk3d jesteś nauczycielem twój przedmiot powinien być twoją pasją więc powinieneś/aś zachęcać ludzi a nie wręcz przeciwnie :D

0 głosów
odpowiedź 18 października 2017 przez syronim Nowicjusz (160 p.)
Dzięki za odpowiedzi i komentarze. Szczerze mówiąc bardziej mnie ciągnie do projektowania tworzenia stron i pozycjonowania ich niż do programowania, jako takiego. Wobec tego mam takie pytanie załóżmy, że ktoś zleca wam stworzenie strony np. warsztatu samochodowego. Projektujecie wygląd i tak dalej i tak dalej, ale co ze zdjęciami? Czy zlecający sam musi je dostarczyć czy najczęściej jest tak, że trzeba pojechać w dane miejsce obfotografować żeby mieć, co wrzucić na stronę? Oczywiście w sytuacji, gdy zlecający życzy sobie takich zdjęci.  

Ponadto chciałem się upewnić czego najlepiej się uczyć żeby jak najbardziej wgryźć się w projektowanie i tworzenie stron? HTML, CSS, JavaScript, PHP? Photo Shop? Co jeszcze?
komentarz 18 października 2017 przez Albin Początkujący (290 p.)
co do zdjęć kiedyś kupowało się na stockach chyba myślę że wciąż to się robi nie jestem pewien do końca jak to jest, myślę  że to kwestia dogadania się z klientem aczkolwiek wiele stron w tej chwili oferuje zdjęcia a w zamian zamieszczenia do siebie linku albo adnotacji na swojej stronie dzięki czemu możesz korzystać ze zdjęć praktycznie za darmo ale dodam że na pewno ich zasoby są dużo mniejsze
komentarz 19 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Zdjęcia albo od klienta albo że stocków. Możesz też zlecać część pracy komuś, np. znaleźć sobie fotografa i albo polecać go klientom, albo być pośrednikiem. Możesz też zlecać tworzenie projektu komuś innemu. Jeśli czegoś nie jesteś w stanie zrobić, to pomyśl, czy nie lepiej zlecić to komuś.

Wiadomo, że to może być z początku mało opłacalne, ale z czasem więcej klientów, polecenia, wyższe ceny i odrobisz to na spokojnie, jeśli klient będzie zadowolony.
komentarz 19 października 2017 przez Albin Początkujący (290 p.)
nom muszę się z tym zgodzić najważniejsze to zadowolony klient bo to on może w przyszłości poleci ciebie nawet jeżeli nie jako programistę to jako podwykonawce ewentualnie sam może skorzysta raz jeszcze z twoich usług :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 756 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 617 wizyt
–6 głosów
2 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fulbi Obywatel (1,010 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...