• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kalendarz na strone z mozliwoscia dodawania notatek do danego dnia. fullcalendar.io

0 głosów
101 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w HTML i CSS przez Liryk Początkujący (460 p.)
Witam, chciałbym zrobić kalendarz dla mojej szkoly z uzyciem https://fullcalendar.io/

lecz nie wiem jak zrobić system dodawania "eventów"

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (40,000 p.)
Będziesz je musiał gdzieś przechowywać, więc zapisujesz je np w bazie i wczytujesz do takiego kalendarza. Możesz zrobić osobny widok do ich dodawania i napisać obsługę w PHP np.

Możesz ew pobawić się ajaxem i spróbować zrobić to tak jak w google calendar.

Kiedy tworzyłem kalendarz do swojej aplikacji, to też przyglądałem się temu, który przedstawiłeś, ale nie odpowiadał mi on w 100%, więc napisałem skrypt do generowania JSONa z kalendarzem: http://blog.webmtk.pl/2017/05/15/angular2-terminarz-cz-1/

Mój skrypt jest prosty w działaniu, możesz śmiało korzystać.
komentarz 17 października 2017 przez Boshi VIP (100,210 p.)
Tworzyć od zera kalendarz przy gotowym rozwiązaniu ..

obsluga FC przy pomocy ajax jest dziecinnie prosta;]
komentarz 17 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (40,000 p.)
Jeśli rozwiązanie mi nie odpowiada, to czemu nie mam napisać własnego?
komentarz 17 października 2017 przez Boshi VIP (100,210 p.)
I na jakiej podstawie twierdzisz, że twój skrypt (o zgrozo angular) jest prostszy w obsłudze niż FC? szczególnie dla autora?
komentarz 17 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (40,000 p.)
Napisałem, że jest prosty w działaniu, co nie zmienia faktu, że w użyciu też nie jest trudny, bo jest to zwykła funkcja, która zwraca obiekt JSON, z którym później łatwo się pracuje, a ty nie potrafisz odpowiadać na pytania.

Na dodatek ta funkcja jest niezależna od Angulara, czego nawet nie sprawdziłeś, tylko rzucasz bezpodstawne stwierdzenia.

I nie każe nikomu z tego korzystać, dodałem go jako możliwość.

A na ostatnie zdanie twojej pytanio-odpowiedzi, odpowiem tak samo jak ty.

A na jakiej podstawie twierdzisz, że użycie AJAX'a jest dziecinnie proste dla autora?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Adam Jakś Dyskutant (8,950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 44 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 64 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2017 w JavaScript, jQuery, AJAX przez E1 Obywatel (1,630 p.)
Porady nie od parady
Możesz zmodyfikować, zamknąć lub ukryć swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

45,647 zapytań

86,004 odpowiedzi

171,760 komentarzy

22,136 pasjonatów

Przeglądających: 142
Pasjonatów: 1 Gości: 141

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...