• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie to wejscie do dysku jest bo chce zmienić na ssd

Object Storage Arubacloud
0 głosów
395 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
edycja 17 października 2017 przez uMAXa

Tak jak w temacie co to za wejscie? 

komentarz 17 października 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
To w ogóle wejście nie jest. Wejście jest na płycie głównej. Że sata, to wiadomo, zobacz jak jest podpisane na płycie (sata 2? 3?) albo po prostu wygoogluj swoj plyte i wyczytaj. Anyway ssd podepniesz, bo czemu nie, tylko na sata2 niekoniecznie musi się opłacać.
komentarz 17 października 2017 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Zerkniesz teraz na zdjecia? bo ja nie jestem obeznany
komentarz 17 października 2017 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Chyba SATA ale nie jestem pewnien
komentarz 17 października 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
No na pewno sata. Chodzi o ustalenie wersji. Na plycie masz tylko numery wejsc (1-4), a wyglądem sata2 i sata3 się różnią. Najprościej będzie jak przeczytasz na stronie producenta czy gdziekolwiek jakie wejscia do dyskow ma twoja plyta glowna. Jakby nie bylo - powtarzam - podłączysz ssd byleby mial złącze sata.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 października 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Witaj. 

Na stronie Asus-a znalazłem Twoją płytę i w specyfikacji podają ,że masz 4 porty SATA 3.0 Gb/s .Opłaca się dysk SSD nawet pod Sata 2. Jest i tak nie porównywalnie szybciej.

komentarz 17 października 2017 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Czyli jedynie jaki znalazłem dysk to taki https://m.euro.com.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/kingston-hyperx-savage-ssd-240gb.bhtml a masz może jakieś sklepy by miały na ten sata
komentarz 17 października 2017 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)
Ale większość dysków ssd jest podłączanych przez SATA. Są też złącza M2 oraz PCI-express,, ale ty szukaj SATA. Ile masz pieniędzy do wydania na dysk SSD i jaką chcesz pojemność? Może ktoś Ci doradzi jaki będzie najlepszy za tą kwotę.
komentarz 17 października 2017 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)

myślałem o takim i dodatkowo przejściówki USB > SATA 

0 głosów
odpowiedź 18 października 2017 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)

Kup ten GOODRAM Iridium PRO https://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd-goodram-240gb-25-sata-ssd-iridium-pro.html

+60 miesięcy gwarancji

+Polska firma

+Kości MLC

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 172 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Poul2001 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez arcziiii Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 23 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez StOcK Mądrala (6,100 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...