• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysyłanie requestów do live soccer API - w jaki sposób?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
587 wizyt
pytanie zadane 16 października 2017 w JavaScript przez issac Nowicjusz (170 p.)

Witam,

chcę na swojej stronie mieć wyniki na żywo danej kolejki ligi hiszpańskiej. Do tego mam zamiar użyć third party api tutaj link do api (pozwala na 50 requestów na minutę). Teraz jak rozwiązać pokazywanie danych w czasie rzeczywistym?

Myślałem, aby pójść po najmniejszej linii oporu i po prostu wysyłać requesta co np. 10 sekund (6 na minutę) i za pomocą tego aktualizować wyniki. Rozwiązanie złe nie jest, ale co jeśli np. mecze rozgrywane są tylko w weekendy? Wtedy przez pozostałe dni, kiedy nie będzie kolejki requesty będą wysyłane bezsensu.. Szkoda zasobów serwera.

Potem wpadłem na coś takiego (przestarzałe) jak long polling. Niby fajnie, działa tak jakbym tego oczekiwał (mniej niepotrzebnych requestów), ale czy podczas 'czekania' będzie można wysłać do serwera inne zapytanie AJAX? Jak to dokładnie działa?

Na końcu wpadłem także na websockets i byłem zachwycony do momentu, aż doczytałem, że można używać ale client <-> serwer. Jednak jeśli dobrze zrozumiałem jak działa websockets, to te rozwiązanie odpada w przypadku third party api..

 

Może są inne, lepsze rozwiązania?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 października 2017 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
edycja 16 października 2017 przez Konrad Fx
Hej, poczytaj o web socketach ;) Myślę że tego szukasz ;)

Wiem że już czytałeś o tym, ale mi się wydaje że to będzie najlepsze rozwiązanie! Tylko pamiętaj żeby to dobrze zabezpieczyć.

 

Pozdro Fx
komentarz 16 października 2017 przez issac Nowicjusz (170 p.)
Ale jak mam użyć websocket, jeżeli api nie stoi na moim serwerze?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 598 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 294 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2018 w JavaScript przez kacperk89 Nowicjusz (140 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 377 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...