• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój a matura

Object Storage Arubacloud
0 głosów
422 wizyt
pytanie zadane 16 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bartek712 Nowicjusz (140 p.)
Myślę, że jest to doskonałe miejsce do zadania tego pytania, pewnie macie szerszy wgląd w ten temat, albo sami staliście przed podobnym wyborem.

A więc sprawa wygląda tak, jest połowa października, jestem w klasie maturalnej, trzeciej liceum (rozszerzona matematyka i fizyka) i mocno zastanawiam się nad przyszłym rozwojem i jakimś planem na kolejne kilka lat.

Zawsze byłem piątkowym uczniem, nigdy nie miałem problemów z nauką na sprawdziany, kartkówki itd., choć czuję, że ten "egzamin dojrzałości" może sprawić mi problem, chodzi o osiągnięcie bardzo dobrych wyników, w celu dostania się na studia informatyczne (PW). No właśnie, pierwsza ścieżka oznacza codzienne przygotowywanie się do matury i późniejsze studia informatyczne.

Druga opcja to całkowite oddanie się pasji i rozwój w domowych warunkach w web developerce, czuję, że to coś dla mnie, co jakiś czas wykonuję kursy w sieci, zaczynam powoli swoje własne projekty i budowanie portfolio. Czy praca po liceum z wieloma projektami i "doświadczeniem" miałaby w ogóle sens? (i byłaby możliwa?)

No i trzecia opcja, czyli tradycyjnie, trochę tego trochę tego.

Aktualnie tkwie w marazmie i nie wiem za bardzo co ze sobą począć.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 października 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Jak masz doświadczenie i wiedzę studia nie są ci do niczego potrzebne. No chyba, że chodzi o znajomości, przydają się ;)

Sam musisz sobie dopowiedzieć jaką ścieżkę obrać.

 

W zasadzie możesz iść na zaoczne, a w tygodniu bawić się w projekty.(Taka trzecia opcja dla ambitnych)

 

EDIT: No są firmy gdzie mają zwis jaką szkołę skończyłeś, liczy się tylko wiedza i doświadczenia. Ale są też korpo, gdzie bez wyższego ani rusz (ale tego drugiego zdecydowanie mniej)
komentarz 16 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jak masz doświadczenie i wiedzę studia nie są ci do niczego potrzebne.

To jest bzdura wymyślona przez ludzi, którzy postrzegają studia jako papier. 

komentarz 16 października 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
To moje zdanie, dla mnie nie było sensu siedzieć 3-5 lat czy nawet więcej na uczelni. Lepiej się czuję zdobywając doświadczenie zawodowe w pracy, doszkalając się w czasie wolnym. Ma to wady i zalety - na pewno. Ale czy z perspektywy czasu żałuje swojej decyzji? Na pewno nie, a jest coraz lepiej :)
1
komentarz 16 października 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

To jest bzdura wymyślona przez ludzi, którzy postrzegają studia jako papier. 

Dyskutowałby tutaj... Ja nie studiowałem informatyki tylko budownictwo, więc zupełnie odmienny kierunek, a jakoś nie przeszkodziło mi to w samodzielnej nauce programowania... W przypadku informatyki uważam, że wcale studia nie są koniecznością.

0 głosów
odpowiedź 16 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Musisz sam ocenić, czy dasz radę się podszkolić do czasu matury. Jeśli sądzisz, że jesteś w stanie osiągnąć poziom wystarczający do objęcia stanowiska juniora, to możesz się rozwijać i mniej przykładać się do matury, tym bardziej, że jak mówisz jesteś piątkowym uczniem, więc z maturą nie powinieneś mieć problemów.

Matura ogólnie nie jest trudna. Popatrz sobie na wyniki, jakich potrzebujesz, żeby się dostać na studia jakie chcesz i popatrz sobie jakie są wymagania w ofertach pracy dla juniorów.

Ja kilka miesięcy przed maturą postanowiłem zabrać się za spory projekt webaplikacji, z wykorzystaniem Angulara2 i nie żałuję. Do matury przygotowywałem się jeden dzień i zdałem. Wynik nie jest jakoś bardzo wysoki, ale nie zależało mi na tym, bo znalazłem pracę i poszedłem na studia zaoczne.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 514 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Specyficzny Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Offtop przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
+7 głosów
3 odpowiedzi 1,446 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...