• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rendering 3D sposoby możliwości...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
449 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Grafika i multimedia przez Dziobi Początkujący (490 p.)
edycja 16 października 2017 przez Dziobi
Witam bardzo serdecznie,

Od nie dawna zacząłem naukę w 3ds maxie z renderem przez v-ray

-3DS max 2018

-V-ray 3.6

Zrobiłem pierwszą większą scene po ujrzeniu 20h renderu (to rośnie) przeraziłem się. Komputer podczas renderu jest praktycznie nie użyteczny, nawet muzyka się przycina.

Zacząłem pytać wujka Googla o co chodzi. Wyczytałem że V-ray jest pod CPU i nie używa wgl GPU... Czy jest to prawdą, nie wiem. Mógł by mi ktoś to potwierdzić?

Jeśli jest to prawdą co mam robić? Jak mam renderować sceny z użyciem GPU, czy potrzebuje innego programu? Jakie są możliwości, jakie są programy itd.

Czy był by jakiś miły osobnik który mógł by mi to wszystko wytłumaczyć w jak najbardziej klarowny sposób? (Maj englando wery bad)
1
komentarz 17 października 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 17 października 2017 przez manjaro
Tłumaczysz lenistwo i nieuctwo. Przykro mi że nie rozumiesz tego.A połowa społeczeństwa cierpi na dysleksję i dysortografię. To ja ci powiem że jak pisałem maturę to ani jedna osoba w szkole nie miała takich upośledzeń.
komentarz 17 października 2017 przez Dziobi Początkujący (490 p.)
Co tłumaczę? Jakie lenistwo i nieuctwo?

To Ja wykazałem się brakiem lenistwa i odrobiną wiedzy pisząc Ci argumenty...

Przykro Ci? Że Ja nie rozumiem?

Chyba gorzej Ci... Przeczytałeś wgl moją wypowiedź? Chyba brakuje Ci argumentów na poparcie swojej nędznej tezy... Starasz się wyjść z twarzą mówiąc "No bo nie zrozumiałeś... bla bla plucie jadem"
1
komentarz 17 października 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 17 października 2017 przez manjaro
Nie chce mi się dyskutować i robić awantury, bo nie tego dotyczy temat. Napisałem że jak ktoś strzela ortografa jednego po drugim to jest to tylko i wyłącznie jego niewiedza i lenistwo.

Idąc twoim tokiem rozumowania to w szkołach dla każdego ucznia musiałby być indywidualny program nauczania. Bo jak ktoś nie ma jak to nazwałeś inteligencji językowej, to nie powinien uczyć się języka polskiego oraz języków obcych bo i tak nic się z tego nie nauczy. Dobrze zrozumiałem? Jak ktoś nie ma inteligencji matematycznej to nie powinien być pytany z tabliczki mnożenia no bo jak ma się jej nauczyć, przecież to za trudne dla niego...

Człowieku większych bredni nie słyszałem już dawno.
komentarz 17 października 2017 przez Dziobi Początkujący (490 p.)

Może Ty w szkole miałeś same 6 w co nie wierzę ale tym bardziej nie uwierzę w to że jakiś przedmiot nie sprawiał Ci najmniejszego problemu...

Idąc twoim tokiem rozumowania to w szkołach dla każdego ucznia musiałby być indywidualny program nauczania. 

Nic takiego nie powiedziałem, lecz z drugiej strony była by to piękna wizja. Za piękna jak na ten świat :)

 Bo jak ktoś nie ma jak to nazwałeś inteligencji językowej, to nie powinien uczyć się języka polskiego oraz języków obcych bo i tak nic się z tego nie nauczy.

 Nie "Jak to se nazwałeś" tylko tak się to nazywa... Jest masa książek na ten temat, poczytaj se np. Thomasa Armstronga.

Inteligencja to nie dar bóstwa z chmur... Inteligencje się nabywa... 

Dobrze zrozumiałem?

Nie, Ty nic nie zrozumiałeś. Dopisujesz sobie ideologię... 

 Jak ktoś nie ma inteligencji matematycznej to nie powinien być pytany z tabliczki mnożenia no bo jak ma się jej nauczyć, przecież to za trudne dla niego... 

 Ehh... Rozumiem że jesteś programistą ale świat to nie jedynki i zera. Przeczytaj definicję słowa "Empatia" i dopuść sobie do głowy myśl że Ty jesteś taki jaki jesteś, i to nie oznacza że wszyscy dookoła są tacy sami. Nie ma ludzi idealnych, nie ma ludzi beznadziejnych. 

Człowieku większych bredni nie słyszałem już dawno.

Wystarczy przeczytać swoje wypowiedzi :) 

2
komentarz 17 października 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Widzisz jesteś o kilka dekad młodszy ode mnie i widzisz zupełnie inny świat. Nie jestem programistą, mam wiele zainteresowań w tym programowanie. W szkole nie miałem samych 6. Kiedyś po prostu od uczniów się wymagało więcej. Dzisiaj szkoły wypuszczają debili. W moim roczniku każdy musiał napisać maturę pisemną z matematyki. Przy czym poziom matematyki był wtedy taki jak teraz na rozszerzeniu. Ba nawet więcej bo były całki których teraz nawet na rozszerzeniu nie ma. I wszyscy dawali radę. Wyobrażasz sobie że dziś każdy uczeń w szkole zda maturę rozszerzoną z matmy? Aha żeby zdać na pozytywną ocenę trzeba było mieć minimum 51%. Pisało się 3 zadania więc żeby zdać trzeba było wyliczyć chociaż 2. Dzisiaj to byłby jeden wielki pogrom i płacz. Z językiem polskim było podobnie. Każdy musiał napisać długą rozprawkę z przekroju całej literatury i umieścić tam niezliczoną ilość cytatów z pamięci. Oczywiście za trzy błędy ortograficzne była pała. I wiesz co? Też jakoś wszyscy dawali radę. Oczywiście nikt nie miał zaświadczeń o dysortografii.

I teraz najciekawsze wiesz dlaczego wszystkim się to udawało? Bo nie było snapchatów, youtubów, instagramów i innych głupot. Nikt nie grał w CSGO całymi godzinami zamiast uczyć się na sprawdzian. A lektury się czytało a nie słuchało audiobooków. Dzisiaj uzależnienie od komputerów, tabletów ogranicza rozwój młodzieży.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
Prędkość renderu zależy w dużej mierze od tego co renderujesz. Jakąś super wypasiona scena z milionem efektów będzie się renderowała zdecydowanie dłużej niż prosta, niewymagająca. Do tego dochodzą ustawienia renderu, czy używasz kaustyke, postprocesy, rozdzielczość, czy nawet ilość sampli.

Nie wiem jak w 3D Max-ie jest z renderowaniem na GPU, ale ja zdecydowanie polecam Blendera (Tak na serio). Program jest darmowy i ma naprawdę BARDZO dużo możliwości. Jedyny jego minus to interfejs, w którym jest wszystko i nic (dużo guzików a i tak wszystko robisz skrótami klawiszowymi). I jako ciekawostka powiem, że do blendera można podpiąć V-Ray jeżeli bardzo ci na tym zależy :)
komentarz 17 października 2017 przez Dziobi Początkujący (490 p.)
Obiekty nie są wymagające max 3k wierzchołków, bez dodania materiału i tekstur.

Pojęcia "Sampl" kojarzy mi się z muzyką, co do rozdzielczości to prawda może przesadzam bo daję zazwyczaj 3840 x 2160 co jest dosyć sporą liczbą ale z drugiej strony ta scena nie ma dużej ilości poligonów.

Bawiłem się kiedyś w blenderze, fajna sprawa lecz tkwi mi w głowie "Jeśli się uczysz to ucz się w taki sposób aby przydało Ci się to w pracy" a z czego wiem blender nie jest miłowany wpośród firm graficznych, dla tego zdecydowałem się uczyć w 3DS
komentarz 17 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
W takim razie nie wiem z czego może wynikać taki czas renderowania w 3D Max-ie...

Co do tekstur, to raczej nie wydłużają jakoś strasznie czasu renderowania, tutaj głównie chodzi o pamięć karty graficznej, jeżeli przekroczysz to masz problem i nie wyrenderujesz :)

A sample to szczegółowość renderu. (Przynajmniej w blenderze) Ustawiasz sliderem jak bardzo szczegółowy ma być twój render. Im więcej sampli tym lepszy efekt, ale dłuższy render.

Mi jest prościej uczyć się blendera, bo jest darmowy a co za tym idzie mogę tworzyć na nim różne projekty, bez ograniczeń wersji edukacyjnej czy jakiegoś demka. Jak nauczysz się jednego programu to inne już łatwo wchodzą, musisz tylko zapamiętać gdzie kliknąć, a nie jak to działa (bo to już umiesz z innego programu).
komentarz 17 października 2017 przez Dziobi Początkujący (490 p.)
Tekstur na tą scene nawet nie dodawałem bo chciałem aby to było takie cukierkowe jedno kolorowe.

Dziękuję za wytłumaczenie słowa "sample" :)

Rozumiem doskonale, profesjonalne oprogramowanie jest drogie... Szczerze mówiąc jak się przesiądziesz to dostaniesz szoku, przynajmniej Ja tak miałem zupełnie inna klawiszologia inny interfejs i inne opcje. Ale wiedza z blendera na pewno się przydaje ^^
+1 głos
odpowiedź 16 października 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Pokaż siatkę tej sceny.
komentarz 17 października 2017 przez Dziobi Początkujący (490 p.)

Proszę bardzo, nic skomplikowanego :)

komentarz 17 października 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Ile masz łącznie trójkątów? Rendertime zależy od ich ilości, wielkości sceny oraz złożoności cieni, choć autor wpisu wspomina, że inne czynniki też mogą na niego wpływać i trudno to jednoznacznie przewidzieć. Spróbuj najpierw zmniejszyć złożoność rzucanych cieni (powinno się dać zmienić to w opcjach).

komentarz 17 października 2017 przez Dziobi Początkujący (490 p.)
Trójkątów? Nie mam pojęcia, trzymam się brył (boxów) bo łatwiej na tym pracować.

Scena ma wielkość 200 jednostek na 200

W renderze użyłem dałem:

-Shading rate: 64

-AA min subdives: 2

-AA max subdives:25

-AA noiseThr: 0.002

-BF subdivs: 64

-subdivs: 3000

-LC pre-filter: 20

-LC restrace: 8.0

 

Szczerze mówiąc jedyne co rozumiem to shading :/ Pokazał bym jak wygląda render ale te forum nie umożliwia przesyłu takich dużych plików (47,5MB)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w Inne języki przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 411 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Nieznana09 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 879 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2018 w Offtop przez Piotrek32 Obywatel (1,610 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...