• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odzyskanie danych z pendrive

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
2,413 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2015 w Offtop przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Witam, mam problem z pendrivem. Został prawdopodobnie zainfekowany jakimś wirusem, bo gdy w eksploratorze Windows wchodzę w zawartość pendriva, pokazuje, że jest pusty, a jest to nie prawda, bo było na nim około 30 Gb danych. W danych dysku jest informacja, że są na nim dane, jednak nie są one widoczne.
Próbowałem robienia obrazu dysku programem Testdisc, wygenerował mi się plik image.dd, jednak nie mogę go otworzyć 7Zip'em, ponieważ nie rozpoznaje on pliku *.dd jako archiwum. Czy ktoś ma jakieś inne propozycje jak odzyskać dane z tego pendriva? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
edycja 12 czerwca 2015 przez shadou102
Odpalasz linuxa i masz wszystkie dane.

 

Edit:Program Recuva odzyskuje dane.
komentarz 12 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Nie dam no, bo to jednak JAKIEŚ rozwiązanie... Ale odpowiadając na pytanie, należy wziąć pod uwagę potrzeby i możliwości pytającego. Ogół wypowiedzi sugeruje, że autor nie ma dużej wiedzy / doświadczenia w obyciu z komputerem, a wspomina o systemie Micro$oftu. Stąd wniosek, że RACZEJ na Linuksa się nagle nie przerzuci. ;)

Jeśli już miałbym dać taką odpowiedź, to jako rozwiązanie jedno z ostatecznych, zaraz przed przywracaniem danych z pomocą softu do tego przeznaczonego. :)

komentarz 12 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Nie miałem na myśli całkowitego przejścia na Linuxa tylko chwilowe po to aby zabezpieczyć dane :)
komentarz 12 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Miałem okazję pracować z ludźmi, którzy nigdy z Linuksem nie mieli styczności i w sumie średnio z komputerami byli obeznani.
Wiem, że dla takich osób już samo uruchomienie tego systemu z liveDVD jawi się jak jakaś czarna magia i koniec świata. ;)

Poza tym rozwiązania należy stopniować. :) Jak prostsze zawiedzie, wytaczamy cięższe działko. Ściąganie, wypalanie i odpalanie całego innego systemu to dość poważne (choćby czasowo) przedsięzwięcie. :)

I nie myśl, że uważam Twoje rozwiązanie za złe - nie. Ono jest okej. :) Ale jeszcze nie teraz. ;D
komentarz 12 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Rozwiązanie trudniejsze ale bezpieczne i pozwala pozbyć sie wirusów
komentarz 12 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Niekoniecznie pozwala się pozbyć wirusów. ;)
komentarz 12 czerwca 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Aż takim laikiem komputerowym nie jestem :D. Pod Linuxem rzeczywiście widać wszystkie pliki, więc jest to jakieś rozwiązanie. Spróbuję po prostu skopiować dane na dysk z poziomu Linuxa, sformatować penka, przerzucić spowrotem dane na pendrive i wtedy jak nei zadziała ewentualnie spróbować jakiegoś softu do tego typu działań przeznaczonego. Tak czy inaczej dzięki za informacje :)
komentarz 6 października 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)

draghan sorry ale nikt tu nam nie płaci za pomaganie, a jednak dostaje porady od profesjonalistów + regulamin mówi żeby nikomu nie podsyłać gotowych rozwiązań.

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Zanim użyjesz programów do przywracania danych, spróbuj sprawdzić, czy z poziomu konsoli widać te pliki.

W tym celu klikasz start-> uruchom, wpisujesz cmd i wciskasz enter. Pojawi Ci się konsola. Wtedy musisz wydać 2 polecenia.
Najpierw należy przejść do katalogu głównego na tym pendrivie. Musisz znać jego 'literę dysku', np. D, E czy jaką tam Ci w eksploratorze wyświetla.
W konsolę wpisujesz cd X:\ gdzie zamiast X wrzucasz literę dysku. Zatwierdzasz enterem.
Potem wpisujesz ls i znów zatwierdzasz.

Jeśli konsola widzi te pliki, możesz spróbować je przekopiować z jej pomocą.

Jeśli nie, spróbowałbym jeszcze sprawdzić na innym komputerze, czy te dane tam na pewno są.

Mogło się zdarzyć również tak, że pendrive się uszkodził. Niektóre (tańsze) modele, jeśli były często używane, po prostu przestają poprawnie funkcjonować.

komentarz 12 czerwca 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Sprawdzałem, czy widzi mi pliki w cmd, niestety nie widzi ich. Pendrive nie jest uszkodzony, ponieważ mogę na niego wrzucać inne pliki i je z niego kopiować spowrotem.

Btw wydaje mi się, że komendy które podałeś są pod Linuxa, w Windows przejście do innego dysku to po prostu X: natomiast wyświetlenie zawartości katalogu to dir :)
komentarz 12 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ty, rzeczywiście. XD Przepraszam Cię bardzo!

Skoro mówisz, że Linux wszystko widzi, to nie trzeba chyba kombinować bardziej. :)
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
total comander
komentarz 12 czerwca 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Próbowałem, TC też nic nie widzi.
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez kamil01 Początkujący (340 p.)
Recuva, Undelete 360

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 17 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ventus Użytkownik (740 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 9 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
+1 głos
0 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ghost777 Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...