• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi problem z serwerem.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
245 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, postawiłem serwer na malince, wgrałem apache i wszystko działa. Teraz chciałbym wgrać pliki na serwer, ale nie mogę. Wyskakuje taki komunikat.

Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem? 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 15 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Zapewne nie masz uprawnień, nadaj je po prostu.
komentarz 15 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Nadal nie wiem, jak to zrobić.
komentarz 15 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Polecenia 

sudo chmod -R 777  /var/www/html

 

Załatwiło sprawę :) Dzięki za pomoc

komentarz 15 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Radzę ostrożnie z tym nadawaniem pełnych uprawnień (777) - po pierwsze ryzykujesz bezpieczeństwo, po drugie i zepsuć sobie coś można nadając niewłaściwe dla określonych rzeczy.
komentarz 15 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
To jak to powinienem zrobić?
komentarz 15 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie wiem, to zależy od Ciebie. Jeśli potrzebujesz tylko uprawnień odczytu i zapisu dla właściciela (np. Ciebie, to też zależy od ustawienia) w tym folderze to wystarczy, że tylko takowe nadasz. Ewentualny inny użytkownik wtedy miał ich nie będzie. Jeśli potrzebujesz tylko uprawnień dla grupy - możesz dać dla grupy.

Pewnie nic złego się w tym przypadku się nie stanie, ale ogólnie po prostu radzę stosować pełne 777 z rozwagą i zastanowieniem się zawsze, czy takie są potrzebne.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Rajzok Początkujący (390 p.)

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,984 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...