• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi Zero - serwer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
949 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć, zrobiłem sobie z Raspberry Pi Zero serwer ftp, również zainstalowałem Apache. Wszystko fajnie działa. Zrobiłem nawet coś takiego, że kiedy wpiszę w adres przeglądaki http://pawwlak.ddns.net/ przekierowuje mnie na moją stronę, którą wrzuciłem na malinkę. Jednak pojawił się problem. Strona działa tylko wtedy, kiedy użytkownik jest podpięty pod moją sieć. Teraz chciałem zrobić, aby każdy mógł wejść na moją stronę, która jest na malince.

Czy ktoś wie, jak mam to zrobić?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Potrzebujesz jak już było powiedziane publicznego adresu IP oraz koniecznie otwartych portów lub usługi DMZ. Samo publiczne IP nic nie da.

Publicznego IP nie da się samemu "zdobyć", takowe musi Ci oferować usługodawca. A jeśli nie oferuje to spróbuj go zapytać czy może takowe przydzielić. Jeśli nie, to będziesz miał problem. Otwarcie portu/uruchomienie DMZ powinieneś móc wykonać samodzielnie w panelu konfiguracyjnym routera.

Jeśli chodzi o NoIP to jak już kolega @Lemurek76 wspomniał oprócz stworzenia takiej domeny potrzebujesz też ustawić je po swojej stronie. Prawdopodobnie takiego klienta powinieneś mieć w routerze, wystarczy tam odpowiednio to skonfigurować.
0 głosów
odpowiedź 15 października 2017 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Musisz zdobyć publiczny adres IP.Taki adres może przydzielić ci twój dostwca Internetu.
komentarz 15 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Jak zdobyć publiczny adres IP?
0 głosów
odpowiedź 15 października 2017 przez Lemurek76 Nowicjusz (140 p.)
edycja 15 października 2017 przez Lemurek76

Założyłeś konto na no-ip, ale Malinka musi jeszcze dawać znać, jaki ma aktualny adres. Zobacz TU, jak zainstalować agenta.

EDIT: nie musisz mieć publicznego IP, bo usługa, w której założyłeś konto i dostałeś domenę pozwala na udostępnianie zasobów właśnie bez posiadania stałego IP.

komentarz 15 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

EDIT: nie musisz mieć publicznego IP, bo usługa, w której założyłeś konto i dostałeś domenę pozwala na udostępnianie zasobów właśnie bez posiadania stałego IP.

Publiczne a stałe IP to co innego. Publiczne IP i tak mieć musi, aby można się było dostać z zewnątrz. Stałego nie musi, bo po to jest NoIP, aby działało ze zmiennym. 

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2021 przez laiklynn.amaia Obywatel (1,060 p.)
Jeśli masz usługę dyndns czy inne no-ip to nie musisz mieć stałego IP od swojego ISP. Musisz natomiast ustawić port forwarding na routerze. Twój Apache powinien pewnie słuchać na porcie 80. Uważaj tylko, żeby sobie nie odciąć dostępu, bo domyślnie webowa konsola routera też słucha na tym porcie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 706 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 413 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...