• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blender - podążanie ścieżką kilka razy

0 głosów
1,564 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Grafika i multimedia przez DODO Bywalec (2,950 p.)
Cześć.

Chcę zrobić tak aby obiekt podążał ścieżką (follow path) kilka razy, tzn. orbitował.

Robię animację księżyca orbitującego wokół Ziemi i nie mam pojęcia jak zrobić tak, aby księżyc powtórzył ścieżkę kilka razy.

Z góry dzięki za odpowiedź!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,980 p.)
wybrane 15 października 2017 przez DODO
 
Najlepsza
Tutaj się niezbyt znam, ale czy to musi być koniecznie animacja po ścieżce?

Można zrobić orbitowanie bez użycia ścieżki, co jest wg. mnie prostsze.

Tutaj masz poradnik na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=nmLjYSmaW48

 

Edit. Ok już mam :)

1. Wybierz swój księżyc, przejdź do Constraints i dodaj Follow Path. Tam wybierz ścieżkę po której ma się poruszać.

2. Zaznacz ścieżkę i przejdź do jej ustawień. Pod zakładką Path animation masz Evaluation Time.

3. Przejdź do pierwszej klatki, ustaw Evaluation Time na 0, najedź na to myszką i kliknij "I". (doda się keyframe)

4. Przejdź dalej np. do klatki 30 i wpisz coś Evaluation time np.100, najedź myszką i kliknij "I"

5. Teraz przejdź do Graph Editor, zaznacz wszystko (A) i kliknij "T", wybierz interpolację Linear.

6. Teraz wystarczy, że naciśniesz "N" (wysunie się menu z prawej strony), tam przejdź do zakładki Modifiers, kliknij Add Modifier i wybierz Cyclic.

Gotowe :)
komentarz 15 października 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)

Po próbie dodania keyframe'a:

Błąd

komentarz 15 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,980 p.)
Kliknij na Evaluation Time prawym przyciskiem myszy i wybierz Clear Keyframes. Teraz prawdopodobnie będziesz mógł dodawać keyframy ile chcesz.
komentarz 15 października 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)

Teraz problem jest taki, że w menu pod N nie ma zakładki Modifiers

komentarz 15 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,980 p.)

Upewnij się, że jesteś w Graph Editor i jako tryb masz wybrane F-Curve. Po wysunięciu menu z prawej strony powinna być (jako druga) zakładka Modifiers:

komentarz 15 października 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
Dobra, dzięki, patrzyłem na menu N w 3D View :D

 

Wielkie dzięki :)
komentarz 15 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,980 p.)
Żaden problem, przynajmniej też się czegoś nauczyłem :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Grafika i multimedia przez DODO Bywalec (2,950 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 715 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 782 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w HTML i CSS przez Szyszka Gaduła (3,530 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...