• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python-zastosowanie, przyszłość etc.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,142 wizyt
pytanie zadane 15 października 2017 w Python przez wrxxx Początkujący (310 p.)
Witam, mam pytanie.. Od pewnego czasu mam ogromną chęć uczenia się programowania. Po wielu przemyśleniach stwierdziłem że Python będzie okay na start. Ale tu rodzi mi się pytanie, do czego jest on wykorzystywany? Czy musi to być web dev? Wolałbym pisać coś bardziej deskopowego lub mobilnego a nie wiem czy z nim jest to możliwe.. A jeżeli niezbyt to jakiego innego języka uczyć się po pythonie? Coś bardziej pod desktop bądź mobil. Z góry dziękuję za odp ;]

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
edycja 15 października 2017 przez obl
 
Najlepsza

W Pythonie jak najbardziej można pisać programy desktopowe (okienkowe) np. z wykorzystaniem modułu tkinter. Ba powiem więcej, można też pisać gierki w SFML-u (kiedyś coś z ciekawości napisałem i w tym). Można zastosować Pythona do bardzo wielu zadań: obróbka zdjęć, wyszukiwanie plików, ściąganie danych z internetu i wyciąganie z nich np. linków, tworzenie wykresów 2W i 3W na podstawie obliczeń wykonanych w Pythonie (biblioteka matplotlib).

I tak koniec końców ograniczają cię w tym języku praktycznie dwie rzeczy:

  • twoje umiejętności;
  • twoja wyobraźnia

Reszta to kwestia tylko czasu.

Z innych języków mogę polecić Qt Creator-a  (C++) ma niezwykle rozbudowane biblioteki i umożliwia łatwe tworzenie programów okienkowych. Również i Java jest całkiem spoko. Zarówno  Qt Creator jak i Java są wieloplatformowe.

komentarz 15 października 2017 przez wrxxx Początkujący (310 p.)
Super =D dzięki za odp ;]
komentarz 15 października 2017 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Zarówno Qt Creator jak i Java są wieloplatformowymi językami programowania.

Coś jest nie tak w tym zdaniu ;-)

komentarz 15 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
W sumie racja, miałem na myśli bibliotekę Qt :)
komentarz 15 października 2017 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)

Nie. Napisałeś, że Qt Creator, to język programowania, co jest nieprawdą :-)

IDE: Qt Creator, Code::Blocks, Visual Studio

Język programowania: Java, C++, Python

Poza tym fajna odpowiedź yes

1
komentarz 15 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
Poprawiłem, żeby nie było :)

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 2,588 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2016 w Python przez GUNJack Użytkownik (520 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 4,704 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2020 w Python przez patryk241 Użytkownik (700 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...