• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bluetooth gryzie się z wi fi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,846 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
WItam. Posiadam słuchawki bezprzewodowe i chciałbym z nich korzystać podczas pracy przed komputerem. Jednak wi-fi nie współgra z bluetoothem. Kiedy mam włączony moduł bluetooth w laptopie prędkość internetu dramatycznie spada. Jest na to jakaś rada ?

 

PS Połączenie laptopa za pomocom kabla do router-u nie wchodzi w gre

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
wybrane 14 października 2017 przez Szahid
 
Najlepsza
Zdarza się taka sytuacja, przy sprzętach nadających na 2,4GHz. Proponuję przejść na pasmo 5GHz dla Wi-Fi albo spróbuj zmienić kanał dla Wi-Fi.
komentarz 14 października 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Wygoogluje sobie co to jest kanał wi-fi ale czy mógłbyś mi powiedzieć czy zmiane pasma muszę zrobić na routerze  a komputer sam się połapie że jest zmienione ?
komentarz 14 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
co to jest kanał to doskonale wiem i nie muszę googlować...:)
co do pasma to jak najbardziej komputer się połapie że jest zmienione pod warunkiem, że karta sieciowa obsługuje pasmo 5GHz
komentarz 14 października 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Napisałem że JA muszę wygooglować bo nie wiem. Ale dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję że pomoże
komentarz 14 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
a przepraszam bardzo, moje niedoczytanie...
w ustawieniach wi-fi routera masz wybór kanału, spróbuj zmienić na inny, najlepiej jakiś graniczny (pierwszy lub ostatni)
jeśli nie pomoże to na pewno zmiana na 5GHz zadziała, tylko musisz mieć odpowiednią kartę sieciową w komputerze
komentarz 14 października 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Czy muszę informować współlokatorów o zmianie kanału ? Odczują to jakoś ?
komentarz 14 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
nie powinni, choć zmiana kanału może wpływać na "jakość" wi-fi, wszystko zależy ile sieci w pobliżu pracuje na danym kanale, możesz sobie to sprawdzić dowolnym programem do analizy sieci wi-fi

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 15,350 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 984 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Mikrokontrolery przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...