• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gotowe rozwiązania czy wlasne? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
–5 głosów
398 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w Inne języki przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusję na temat tego co lepsze: pisanie od nowa np. Bloga czy używanie wordpressa? Ja osobiście wolę sam napisać. Plusy są oczywiste:

-wiecej frajdy z pisania kodu

-wieksza kontrola nad wyglądem oraz dzialaniem

-nikt nam nie zarzuci że idziemy na łatwiznę.

Minusy też są niestety oczywiste:

-trza umiec i mieć cierpliwość

-duzo czasu zabiera

Podzielcie się własnym zdaniem na ten temat. Dodam jeszcze, że właśnie piszę system newsów z kilkoma innymi funkcjami (dodawanie użytkowników, edytowanie ich kont, licznik wyświetleń.itd) i pisze się naprawdę fajnie i szybko (750 linijek w kilka godzin)
Możliwe odpowiedzi:
Wordpress i inne takie gó**a (3 głosów, 30%)
Własny kod i swoboda działania (7 głosów, 70%)
5
komentarz 14 października 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Jeśli chcesz dostać obiektywny pogląd na dany problem, zacznij od sensownego stawiania pytań. Te które zadałeś są tendencyjne więc gó**ne.
1
komentarz 14 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

i pisze się naprawdę fajnie i szybko (750 linijek w kilka godzin)

Jeśli robisz 3 entery przerwy po każdej linii kodu to tak. cheeky

komentarz 15 października 2017 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Pisze normalnie. To ze ty nie umiesz piszesz wolno nie znaczy że wszyscy tak piszą ok
komentarz 15 października 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Potwierdzone info, Eryk to tak średnio pisze :/
2
komentarz 15 października 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Naklepiesz te 750 linijek na godzinę, zwolnią Cię (lub oddasz projekt) i wtedy wejdzie ktoś kto te tysiące linii wywali i napisze 50 z użyciem standardowych i łatwych do utrzymania rozwiązań Nie popełniaj błędu oceniania wydajności przez pryzmat "wklepanych linijek kodu". Ta działalność to nie sport ekstremalny "kopanie rowu na czas".
komentarz 15 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Rozumiem, że każdy ma swoje tempo pisania. Jedni piszą szybciej, inni wolniej. Zapewne należę do tej drugiej grupy, ale dla mnie dziwne jest pisanie tylu linii kodu w krótkim czasie. Jestem ciekawy jak taki kod wygląda, może się pochwalisz? wink

Ja preferuję sposób pisania powoli ale dokładnie, zastanawiając się czy ten kod ma sens, czy jest dobry, a nie bicia rekordów szybkości. smiley

1
komentarz 15 października 2017 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Jak ktoś jest w stanie wyprodukować 750 linii kodu w kilka godzin, to dla mnie to sygnał, że prawdopodobnie klupie kod zamiast go projektować.

No chyba że 700 linii kodu z tego to testy.

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 14 października 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)

Wordpress i inne takie gó**a

 Emm, wyjaśnisz te "gówna"?

 

Odpowiadając na pytanie - zależy od przypadku, nie można generalizować.

komentarz 14 października 2017 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Gówna to gotowe CMSy które dają bardzo mało kontroli. Np systemy blogowe. Chcesz mieć ładną i funkcjonalna stronę? Poświęć trochę czasu na naukę programowania i dosłownie 10h na stworzenie strony od podstaw. Gotowe
komentarz 14 października 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Ja bym do tego w szczególności zaliczył edytory WYSIWYG!
5
komentarz 14 października 2017 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

@Patryk L chciałbym zobaczyć, jak w 10h tworzysz choćby odpowiednik Jekylla…

1
komentarz 14 października 2017 przez klikweeb Obywatel (1,480 p.)
@Patryk L z całym szacunkiem do Cb ale jeżeli uważasz, że Wordpress daje bardzo mało kontroli to polecam najpierw się z nim zapoznać a potem wypowiadać.
1
komentarz 15 października 2017 przez niezalogowany

z całym szacunkiem do Cb

Podoba mi się ta ironia - niby "z całym szacunkiem", a chwilę później piszesz "Cb", zamiast "Ciebie". :D

+3 głosów
odpowiedź 14 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Też jestem zdania, że wszystko zależy.

Jak piszesz zaawansowany projekt, który ma być rozbudowywany, rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje, np. nawet taki blog, to na Wordpressie może nie być to przyjemne. Z kolei jeśli robisz zlecenie dla klienta, który potrzebuje sam zarządzać stroną, ma mały budżet i mało czasu, to raczej pisanie tego totalnie od zera się nie uda.

Co do tego rzekomego minusa:

-trza umiec i mieć cierpliwość 

Przy Wordpressie też trzeba umieć, nawet tyle żeby podpiąć własny theme czy tam coś zmienić. Albo napisać własny plugin, jaki będzie Ci potrzebny. A cierpliwość w programowaniu jest potrzebna... zawsze. Po prostu zawsze.

Inna sprawa: nie wiem co rozumiesz przez "gotowe rozwiązania", np. frameworki też? Bo pisanie całej aplikacji całkowicie od zera (teraz tak robisz czy nie?) też jest umiarkowanie dobre. Uczysz się nowych rzeczy, sam wszystko kontrolujesz - prawda. Ale też popełniasz błędy i marnujesz czas, na rozmyślanie i robienie tego, co inni już zrobili i to często dużo lepiej.

Tak więc nie wiem jak to podsumować... We wszystkim trzeba mieć umiar. Jestem zwolennikiem własnych rozwiązań, ale gdybym miał np. robić duże aplikacje od zera, bez frameworka backendowego, to byłoby słabo.

2
komentarz 14 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Bo pisanie całej aplikacji całkowicie od zera (teraz tak robisz czy nie?) też jest umiarkowanie dobre.

Po co pisać coś, co można złożyć z gotowych komponentów, biorąc pod uwagę, że każdy z nich ma zrobione testy. 

Zawsze to będzie lepsze od tego naszego :) 

1
komentarz 15 października 2017 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Zawsze to będzie lepsze od tego naszego

Ale profesjonalistów to Ty szanuj ;) 

komentarz 15 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Oni zazwyczaj mają więcej czasu na testy. Ej baza nie przyjmuje Emoji :(
komentarz 17 października 2017 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Comandeer

"Przy Wordpressie też trzeba umieć, nawet tyle żeby podpiąć własny theme"

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Choć to po części była moja wina xD
+3 głosów
odpowiedź 14 października 2017 przez niezalogowany
"Szefie, ale tu nie chodzi o klienta, funkcjonalność, optymalizację, standardy, wsparcie i deadliney - ja po prostu chcę być szczęśliwy."
+1 głos
odpowiedź 14 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
To pytanie jest totalnie z dupy i dyskusja nie ma sensu. Nie różni się niczym od pytania który język programowania jest lepszy, albo które auto jest lepsze.
+1 głos
odpowiedź 14 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jekyll. Dziękuję.
+1 głos
odpowiedź 14 października 2017 przez niezalogowany
edycja 14 października 2017

za słownictwo i kulturę

To, że czegoś nie używasz, nie znaczy, że jest "gó***ane"

 

komentarz 14 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ej no, ale litery mogłeś dać trochę mniejsze. wink

komentarz 14 października 2017 przez niezalogowany
wedle życzenia

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 133 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...