• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bios 2.16 jak w biosie włączyć botowanie z usb

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
885 wizyt
pytanie zadane 14 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez sebas Nowicjusz (140 p.)
Witam, otóż nie mam pojęcia jak w tym wypadku w biosie włączyć botowanie z usb w moim laptopie. Mam jakąś starą wersję BIOS 2.16 i za chiny nie widzę gdzie to zrobić. Szukałem wszędzie w internecie ale nic nie ma. Bo wszędzie jest inna wersja.

Mój bios:

https://ibb.co/dCGBwG

https://ibb.co/kuNeiw

https://ibb.co/cBw5Ow

Z góry dzięki , pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 października 2017 przez niezalogowany

Strzałki wskazują pozycję, którą powinieneś wybrać w boot menu.

Nawigujesz za pomocą strzałek góra/dół na klawiaturze. 

Aktywna pozycja jest podświetlona na biało.

Po wybraniu konkretnej pozycji wciskasz klawisz "enter". 

komentarz 14 października 2017 przez sebas Nowicjusz (140 p.)

Dzięki! Ja od razu w chodziłem w <Enter Setup>

Tylko wybrałem tą opcję ale nie wiem co zrobić dalej?

komentarz 14 października 2017 przez niezalogowany
Prawdopodobnie źle przygotowałeś pendrive i BIOS nie może znaleźć sektora startowego lub bootloadera.

Najczęściej wybiera się opcję USB-HDD.
komentarz 15 października 2017 przez sebas Nowicjusz (140 p.)
Spróbowałem z innym pendrivem, i też to samo. Zrobiłem wszystko zgodnie z tą instrukcją używając programu uNetbootin http://www.ubuntu-pomoc.org/tworzenie-bootowalnego-pendrivea-z-ubuntu-livecd/ Może z tym biosem jest coś nie tak?
komentarz 15 października 2017 przez niezalogowany
Możliwe, ale to rzadko się zdarza. Sprawdź, czy nie ma aktualizacji BIOS dla twojej płyty głównej i jeśli jest, to zobacz changelog. I ewentualnie zaktualizuj.

Spróbuj nagrać inny obraz, użyj innego programu (Rufus na przykład). Jest też możliwość, że ISO jest uszkodzone (sprawdziłeś sumy kontrolne po pobraniu?).
komentarz 15 października 2017 przez sebas Nowicjusz (140 p.)
edycja 15 października 2017 przez sebas
Właśnie sprawdziłem ten pendrive na innym lapku, i tam pokazuje się instalator systemu. Więc jest coś na rzeczy z tym komputerem.

Aktualizacji biosu chyba zrobić nie mogę, dlatego że mam problem, zepsuła się tam (prawdopodobnie) matryca, i laptop 'działa' tylko przy podłączeniu monitora, ale, do momentu logowania, po czym wszystko znika i pojawia się jakby czarny ekran, tylko kursor widać. Dlatego aktualizacji biosu chyba zrobić się nie da. Na jakimś forum znalazłem że ktoś miał podobnie i to co pomogło to przeinstalowanie systemu. Dlatego próbuję to zrobić i walczę z tym biosem oraz z tym jak to zrobić.

edit:

Zmieniłem też Boot priority order: na 1.USB HDD ale nic to nie dało

Podobne pytania

–2 głosów
0 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2016 w Systemy operacyjne, programy przez ElectroluxV2 Obywatel (1,710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,891 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...