• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wątpliwości...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
500 wizyt
pytanie zadane 13 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Crl_93 Początkujący (310 p.)

Witajcie w ten zły dla mnie dzień.

Dopiero co spodobało mi się programowanie, uczę się dopiero dwa tygodnie, a już dopadła mnie wściekłość. Otóż szedłem jak burza przez 2 książki Thinking in Java oraz Java. Podstawy. wyd. X. aż do czasy gdy... doszedłem do OOP... Z teoretycznego punktu widzenia rozumiem o co chodzi, jak czytam kod to też większość rozumiem, ale jak dochodzi do wykonania jakiegoś ćwiczenia no to ściana... Zastanawiam się czy oby na pewno nie jestem po prostu na programowanie za głupi, za mało inteligenty.

Kiedy rozwiązuję zadanie z książki, to nie wiem jak je podejść, a potem jak już coś piszę, to wywala mi masę błędów i nieporozumień.

Nie chcę się poddać i dam sobie najbliższy weekend na zrozumienie konkretnie tego tematu. Może dlatego, że uczę się totalnie od podstaw mam takie trudności, nie wiem.

Moi drodzy, macie dla mnie jakieś wskazówki jak pokonać tą przeszkodę?

Pozdrawiam Was gorąco.

komentarz 13 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Czego konkretnie nie rozumiesz w podstawach OOP? I jakiego typu zadań nie potrafisz ruszyć?
komentarz 13 października 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
Inteligencja to nie jest coś stałego. Można ją zwiększyć aktywnie trenując mózg. A co do programowania to po prostu niektórzy potrzebują więcej czasu i pracy aby coś osiągnąć. Moim zdaniem jeżeli uczysz się programować od podstaw, i masz dopiero 2 tygodnie praktyki to trochę mało na obiektowość.
komentarz 13 października 2017 przez Crl_93 Początkujący (310 p.)
np. czytam trzeci raz o użyciu void albo static i nie wiem jak to w praktyce zastosować np.

Albo tworzę obiekt danej klasy i chcę zastosować metodę utworzoną przez siebie, ale błędnie określam tą metodę, wyskakują żarówki, którymi zmieniam to co napisałem, a potem i tak jest jeszcze gorzej.

Może posiedzieć nad jakimiś gotowymi przykładami ?
komentarz 13 października 2017 przez cyklop123 Bywalec (2,790 p.)
to byłoby dobre tylko, że próbowałbym je pisać samemu z pamięci
2
komentarz 13 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

metody z void to takie metody, które nie zwracają żadnej wartości. A pola/metody które są static odnoszą się do klasy, a nie samego obiektu. 

Klasa to inaczej blueprint jakiegoś konkretnego bytu, np blueprint łodzi podwodnej

Obiekt to z kolei konkretna zbudowana na podstawie tego planu łódź podwodna. Klasa posiada np takie pola jak nazwa,waga -> każdy obiekt zaś ma te pola konkretnie zdefiniowane (jeden jest lżejszy, drugi cięższy, jeden ma taką nazwę a drugi inną - czyli każdy obiekt ma swoje wartości tych pól). Natomiast zmienna statyczna to taka zmienna która jest przypisana do samej klasy a nie konkretnego obiektu ja np. liczba wyprodukowanych egzemplarzy łodzi podwodnych. Stworzysz 2 obiekty to klasa przechowa w zmiennej statycznej wartość 2. 

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 października 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
trenuj trenuj trenuj - trzeba swoje wykrwawic przed klawiaturą

moge Cie pocieszyc, ze jak juz załapiesz jak myślec petlami, zmiennymi i warunkami to bedzie z gorki, potrzeba Ci tej jednej iskry ktora zapali reszte :)

zycze powodzenia i wytrwalosci
komentarz 13 października 2017 przez Crl_93 Początkujący (310 p.)
Piękna wypowiedź :) Dziękuję za motywację.
+2 głosów
odpowiedź 13 października 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Jedno jest pewne, nie jesteś za głupi itp.

+2 głosów
odpowiedź 13 października 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)

Otóż szedłem jak burza przez 2 książki Thinking in Java oraz Java. Podstawy. wyd. X. aż do czasy gdy... doszedłem do OOP...

Zapewne w tym właśnie tkwi problem, bo jeżeli w pełni niezrozumiałeś wcześniejszych zagadnień i ich nie wykorzystałeś kilka razy w różnych przykładach to znaczy, że najprawdopodobniej odczułeś chwilowe, ulotne "oświecenie" :) Spróbuj wrócić do wcześniejszych przykładów i bez żadnego wsparcia wykonać w oparciu o te tematy projekt.

Ksiązka zapewne jest prowadzona schematycznie, więc autor musiał wprowadzać czytelnika w tematy, które zmierzały do tego zagadnienia, które aktualnie przerabiasz.  

Spróbuj przerobić niezrozumiałe zagadnienie według wykorzystywanej przeze mnie metody:

Ja korzystam z metody ZPZ - zobacz, powtórz, zmodyfikuj = zapamiętaj :) 

Zagadnienie:  HTML5 - lista definicji

1. Patrzę/słucham lub czytam uważnie w jaki sposób autor tworzy listę definicji - analizuję  dokładnie całą utworzoną listę, krok po kroku i kluczowe dla mnie fragmenty kodu sobie komentuję w zrozumiały dla mnie sposób, by rozumieć strukturę tej listy.

2. Powtarzam cały proces tworzenia listy definicji z pamięci, a jeżeli czegoś nie pamiętam to staram sobie to przypomnieć i w ostateczności podglądam "fragment bazowy" - odtwarzam to co zostało mi pokazane... powtarzam dokładnie cały algorytm tworzenia listy definicji, który został przedstawiony przez autora, ale już wyłącznie ze swej pamięci.

3. Następnego dnia otwieram edytor i tworzę sobie z  wykorzystaniem nabytej wcześniej wiedzy swoją własną listę definicji. W tym momencie już wiem z czego co wynika i ot tak tworzę sobie listę ze swoimi definicjami, by wykorzystać zagadnienie w praktyce. 

A, pkt nr.3 równie dobrze możesz wykonać tego samego dnia, ale ważne jest to, by dać twojemu "bio pecetowi" trochę czasu na katalogowanie zdobytej wiedzy :) W tym czasie oderwij się całkowicie od danego zagadnienia i zajmij się czymś innym.
 

+1 głos
odpowiedź 13 października 2017 przez niezalogowany
Idący każdą drogę pokona.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 373 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Fover3241 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2018 w HTML i CSS przez GaNdAlFf56 Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 439 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2016 w Java przez michalxi1410 Początkujący (480 p.)

92,569 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,642 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...