• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wybrać powerbank?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
316 wizyt
pytanie zadane 13 października 2017 w Urządzenia mobilne przez Leon307 Początkujący (270 p.)
Cześć!

Jestem posiadaczem Samsunga Galaxy J5 w wersji z 2015 roku o pojemności baterii 2600 mAh i niedawno doszedłem do wniosku że przydałby mi się powerbank. Zacząłem poszukiwania i doszedłem do wniosku, że byłoby miło zamknąć się w okolicach 100zł.

Dalej pojawił się problem - jestem całkowitym laikiem jeżeli chodzi o powerbanki i nie wiem czym się kierować przy ich zakupie. Wyczytałem w internecie że np:.zużywają się one po kilkudziesięciu - kilkuset ładowaniach i ich efektywność znacznie spada, że warto jest sięgnąć po urządzenia wyposażone w "USB 2.1A" i generalnie dobrze jest unikać powerbanków nieznanych marek bo można sobie załatwić telefon. Tyle wiem.

Prosiłbym o jasne rozpisanie na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie powerbanka i jak później zadbać o jego żywotność.

Gdyby ktoś miał propozycje konkretnych modeli również byłbym bardzo wdzięczny :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 października 2017 przez tasmA Początkujący (300 p.)
Witam,

Pozwól że odeślę Cię do YouTube'a, a dokładnie do tego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=_cNOw-IkPHE&t=28s

Mam nadzieję że pomoże Ci to.
0 głosów
odpowiedź 14 października 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

zużywają się one po kilkudziesięciu - kilkuset ładowaniach i ich efektywność znacznie spada

Normalne, jak każde urządzenie.

Za 100zł powinieneś znaleźć powerbank od Xiaomi (wersja o pojemności 10000mAh).

0 głosów
odpowiedź 15 października 2017 przez Harakurama Nowicjusz (200 p.)

Cześć

Przy zakupie takiego urządzenia warto zwrócić uwagę na sprawność, czyli stosunek energii którą odzyskasz z powerbanku do energii jaką mu dostarczysz. Dla konkretnego modelu można poszukać tego w sieci. Rzeczywista pojemność to też istotny parametr. Z oczywistych względów, z deklarowanych 15 000 mAh nie "wyciągniesz" tyle samo. Liczby to nie rzadko prosty chwyt marketingowy.

Unikaj no-name oraz takich co kosztują 30, 40 zł, bo to zwykły złom, nadaje się tylko jako gift w czasie targów, konferencji itd. Miałem kiedyś coś takiego i nawet Samsunga Galaxy SII nie potrafił naładować do pełna.

Do 100 zł bez problemu znajdziesz markowy sprzęt, taki który naładuje twój telefon 2-3 razy. Sprawdzony producent dorzuci też jakiś lepszy kabel, a przynajmniej taki który po pierwszym tygodniu nie zacznie przerywać.

Jeżeli chodzi o akcesoria, to moim zdaniem:

  • latarka nie jest niezbędna,
  • wskaźnik naładowana jest przydatny,
  • drugiej/trzeciej wtyczki USB użyjesz chyba tylko jak masz kilka urządzeń pod ręką (aparat, słuchawki bezprzewodowe, itp.) więc tak bardzo potrzebna nie jest (z drugiej strony 2 wtyczki to niemal standard).

Waga i rozmiary - tu już musisz sam stwierdzić, czy dla Ciebie ma to jakieś znaczenie.

Żywotność - tutaj niestety Ci nie pomogę.

Na koniec moja propozycja. Od przeszło roku używam  ROMOSS Solo 5. To dosyć ciężki i duży powerbank, o "pojemności" 10 000 mAh (bez problemu naładuje kilka razy telefon czy aparat). Ma dwa wyjścia (2,1 A i 1 A), wskaźnik naładowana. Solidnie wykonana obudowa oraz kabelek który do tej pory jest nieuszkodzony. Jestem z niego bardzo zadowolony, a nie miał łatwo - katowałem go kilka miesięcy w czasie podróży. Mogę go polecić, bo nie raz uratował mi cztery litery smiley.

No i ma wysoką sprawność, co sprawdzono w teście powerbanków: https://youtu.be/BP3B5JZSz4w . Film jest może z zeszłego roku, ale sądzę, że Ci się przyda.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2019 w Urządzenia mobilne przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 681 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w Urządzenia mobilne przez Lrror Bywalec (2,720 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 9,155 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...