• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java - jak ustawić okno w tej pozycji?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 12 października 2017 w Java przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam! Piszę pewny widget! Chciałbym, aby po naciśnięciu pewnego przycisku, główne okno "znikło", a pojawiło się inne. Chodzi o to, że nie wiem jak zrobić, żeby to inne okno było idealnie w prawym dolnym rogu. Pomoże ktoś?
komentarz 12 października 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Jeśli chodzi o ustawienie okna to musisz szukać informacji jak pobrać rozdzielczość ekranu. A jeśli chodzi o znikanie to być może komponenty, z których korzystasz mają metodę visible(), a w parametrze przekazuje się true (okno jest widzialne) lub false (okno znika, ale aplikacja pracuje dalej).

Podaj w jakiej technologii to robisz (bo samo java nie wiele mówi), a być może dostaniesz dokładniejszą odpowiedź.

komentarz 12 października 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Robię to w swingu. Wiem, że do tego trzeba użyć visible(), ale nie wiem jak to ustawić w odpowiedniej lokalizacji...

Tutaj filmik jak to wygląda: https://www.mediafire.com/file/1lyyo5l5w3ohlic/bandicam%202017-10-12%2021-06-18-442.mp4

Sorry, że w wersji do pobrania, ale nie znalazłem żadnego takiego hostingu w którym film widać od razu
komentarz 12 października 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Aha! Wiem jak pobrać wymiary okna, ale są one jako obiekt Dimension. A w setBounds(); lub setLocation(); trzeba podać dwa pubkty w postaci int...
komentarz 12 października 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

https://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/java/awt/Dimension.html

Sorry, że w wersji do pobrania, ale nie znalazłem żadnego takiego hostingu w którym film widać od razu

A YT, cda? 

1
komentarz 13 października 2017 przez RapTiz Użytkownik (510 p.)

Diemnsion jak sama nazwa wskazuje to wymiar, czyli zwraca dwie wartosci, dlugosc i wysokosc. Np wymiar twojego monitora to 40cm na 25 cm. I jak slusznie sam zauwazyles "pobrales wymiary okna" .

Metoda setBounds przyjmuje 4 argumenty. setBounds(arg1, arg2, arg3. arg4). Pierwsze dwa to PUNKT początkowy twojego okna, czyli punkt w ktorym zostanie umieszczony lewy górny róg twojego okna na "monitorze". Arg 3 i arg 4 natomiast to są te wartości typu długość i szerokość (dimension) ktore określaja jak duze bedzie twoje okno. 

Tu masz kod

Toolkit tk = Toolkit.getDefaultToolkit();
    Dimension screenSize = tk.getScreenSize();
    int screenHeight = screenSize.height;
    int screenWidth = screenSize.width;
    int Height = 400;
    int Widht = 400;   
    setBounds(screenWidth - Widht, screenHeight - Height, Widht, Height);

Do obiektu Dimension pobierasz rozmiar twojego monitora. Do pojedynczych zmiennych typu Int przypisujesz wysokosc i szerokosc monitora. kolejne dwie zmienne to rozmiary twojego okna ( w kazdej chwili mozesz to latwo zmienic na takei jakie chcesz) . 

 

 

komentarz 13 października 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
O tak! O to chodziło! Dziękuję!

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 736 wizyt
pytanie zadane 19 października 2015 w Java przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 86 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2015 w PHP przez Hubertix Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Java przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...