• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja sterowników karty sieciowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,035 wizyt
pytanie zadane 12 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Krzychu334455 Nowicjusz (160 p.)
Zformatowałem Windows 7, lecz nie mogę korzystać z internetu. Przeszukałem pełno forów, na których próbowano wytłumaczyć poszczególnym osobom jak mają poradzić sobie z takiem problemem, lecz to mi nie pomogło. Wiem jedynie że potrzebuję sterownika do karty sieciowej, ale nie wiem jakiego konkretnie, dlatego zwracam się o pomoc, najlepiej jeśli ktoś mi wytłumaczy krok po kroku co mam zrobić.

Mój komputer: Dell Vostro 3550

System operacyjny: windows 7 64bit

Karta sieciowa: nie wiem jak sprawdzić, bo gdy wchodzę w zarządzanie komputerem > menedżer urządzeń to nie ma nic o karcie sieciowej. Lecz jest tam 'inne urządzenia' >

Kontroler ethernet

Kontroler magistrali ...

Kontroler pci ...

Kontroler sieci

Nieznane urządzenie

Może to o to chodzi?
komentarz 12 października 2017 przez Krzychu334455 Nowicjusz (160 p.)
przywrócone 12 października 2017 przez Krzychu334455
Zainstalowałem ten program, lecz niestety nie mogę znaleźć tam karty graficznej. Dodam jeszcze że nie mogę włączyć połączenia skrótem klawiszowym (Fn+f2) bo po prostu klawisz Fn nie działa. (mam przekreślony obrazek komputera czerwonym krzyżykiem). Zmieniałem wg pewnego poradnika w biosie coś z tymi klawiszami funkcyjnymi, tak ze nie trzeba bylo trzymac Klawisza Fn i ze wystarczylo kliknąć dowolny klawisz f. Na przykład gdy klikałem f12 to głośność wzrastała, lecz gdy klikałem wspomniane f2 - nic się nie zmieniało i komputerek dalej pozostawał przekreślomy czerwonym  krzyżykiem.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
  1. Sposób pierwszy: sprawdzasz numery ven i dev. Następnie szukasz po nich sterowników. W necie jest mnóstwo tutoriali.
  2. Sposób drugi: wpisujesz w Google Dell Vostro... Drivers i dostajesz milion stron ze sterownikami.
  3. Sposób trzeci: wbijasz na oficjalną stronę della, szukasz modelu swojego laptopa pobierasz sterowniki.

Dalsze postępowanie: mając neta pobierasz Driver Booster i przestajesz się interesować sterownikami.  

0 głosów
odpowiedź 12 października 2017 przez Malias Początkujący (300 p.)
Jeżeli masz jakiś drugi komputer to pobierz ten program:

https://www.dobreprogramy.pl/Everest-Home-Edition,Program,Windows,11558.html

On Ci pokaże jakie masz podzespoły i wtedy z tego drugiego kompa będziesz mógł pobrać sterowniki ;)
komentarz 12 października 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
edycja 12 października 2017 przez Hiskiel
Sorry, nie doczytałem!
komentarz 12 października 2017 przez Krzychu334455 Nowicjusz (160 p.)
Zainstalowałem ten program, lecz niestety nie mogę znaleźć tam karty graficznej. Dodam jeszcze że nie mogę włączyć połączenia skrótem klawiszowym (Fn+f2) bo po prostu klawisz Fn nie działa. (mam przekreślony obrazek komputera czerwonym krzyżykiem). Zmieniałem wg pewnego poradnika w biosie coś z tymi klawiszami funkcyjnymi, tak ze nie trzeba bylo trzymac Klawisza Fn i ze wystarczylo kliknąć dowolny klawisz f. Na przykład gdy klikałem f12 to głośność wzrastała, lecz gdy klikałem wspomniane f2 - nic się nie zmieniało i komputerek dalej pozostawał przekreślomy czerwonym  krzyżykiem.
0 głosów
odpowiedź 12 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Pierwsze primo. Zmien kategorie na "Sprzet komputerowy"

Drugo. Sterowniki do plyty glownej. U mnie to powodowalo brak dzwieku.
komentarz 12 października 2017 przez Krzychu334455 Nowicjusz (160 p.)
Sprobowalem. Pobralem jakis sterownik do wifi i rozpakowalem go i mam go teraz na pulpicie. Nazywa sie R312222. Rozpakowało mi go do jakiegos folderu, ale i tak nic nie działa.
komentarz 12 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
A do plyty glownej pobrales? Czy przez kabel dziala?
0 głosów
odpowiedź 12 października 2017 przez Krzychu334455 Nowicjusz (160 p.)
Problem rozwiązany. Wykorzystałem stronkę "driveridentifier", korzystając z drugiego laptopa posiadającego połączenie z internetem. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,387 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 430 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 413 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...