• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux - folder (brak dostępu) zaminił się w "specjalny plik znakowy"

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Robert Grzelak Nowicjusz (120 p.)

Witam

Natknąłem się na bardzo dziwny problem w systemie Linux, był sobie zwykły folder na dysku twardym o nazwie ".OK" do którego wrzucałem pliki filmowe, folder jak każdy inny miał typowe atrybuty zaczynające się od drwxrw___ dziś folder zmienił się (bez mojej świadomej wiedzy) w plik! typu zaczynający się od atrybutu "c" zamiast "d"

[c= character (unbuffered) device file special]

Jestem root'em i jednocześnie jedynym użytkownikiem tego linuxa, podawanie dystrybucji chyba nie ma tu znaczenia -  czy ktoś wie jak zamienić na powrót ten plik o nazwie "-.OK" na folder z jego zawartością?

próbowałem zmieniać uprawnienia na różne sposoby ale nic to nie daje :(

Robert

 

 

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 października 2017 przez grzybu Obywatel (1,760 p.)
spróbuj jeszcze raz przypisać plikowi właściciela na siebie(chown)  jak tego nie robiłeś wcześniej  i spróbować zmienić uprawnienia.

Spróbuj otwierać ten plik-folder za pomocą jakiegoś programu archiwizującego np 7zip ewentualnie z innego systemu(win) lub dystrybucji.
komentarz 12 października 2017 przez Robert Grzelak Nowicjusz (120 p.)

niestety, nic to nie dało :(

tak wyglądają zaawansowane uprawnienia innego folder, który jest OK

a tak tego folderu z którym mam problem

a tak to wygląda w samym MC

komentarz 12 października 2017 przez grzybu Obywatel (1,760 p.)
spróbuj komendy sprawdzające systemy plików :

fsck

bo wygląda to jak by się systemy plików zepsuły

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 573 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez artimerek Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...