• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najwydajniejszy backend pod duże obciążenia

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
345 wizyt
pytanie zadane 11 października 2017 w C# przez crova Użytkownik (940 p.)
Witam,

mignęły mi przed oczami wykresy, że ASP.NET CORE bije na głowę wydajnością wszystkie inne technologie backendowe. Wydaje mi się to logiczne, gdyż nie ma problemu z jednowątkowością, tak jak node.js. Chciałbym dowiedzieć się na ile jest to odczuwalne przy dużych i mocno obleganych serwisach.

Inną kwestią jest - jak na tym tle wyglądają technologię golangowe?

Pozdrawiam,

crova

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 października 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Demonizowanie jednowątkowości jest raczej przereklamowane, bo na tym samym modelu reaktora działa np. nginx – który wydajnością jest w stanie wręcz zmiażdżyć wielowątkowego Apache'a. Pragnę też zauważyć, że wszystkie silniki JS są jednowątkowe, a nie są jakoś super niewydajne. Wszystko dzięki temu, że wszelkie czynności mogące blokować wątek są wykonywane asynchronicznie.

A co do wykresów i benchmarków: pokaż mi, która technologia ma być najlepsza, a dobiorę Ci benchmark ;)
komentarz 12 października 2017 przez crova Użytkownik (940 p.)
Z tego co piszesz, rozumiem, że nawet moloch, taki jak facebook, mógłby równie dobrze być obsługiwany przez server node i performance byłby ok?
1
komentarz 12 października 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Przy tego typu dużych aplikacjach nigdy nie ma jednego serwera, bo to byłby standardowy single point of failure. Ale tak, Node.js z powodzeniem mógłby napędzać tego typu serwis.
komentarz 14 października 2017 przez crova Użytkownik (940 p.)
Jeśli byłbyś uprzejmy - mógłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób jedna strona kliencka ma być obsługiwana przez wiele serwerów? Wystarczy, że rzucisz mi jakimiś rozwiązaniami architektonicznymi czy konkretnymi technologiami. Resztę poszukam sam. ;x
komentarz 14 października 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Load balancer, node.js cluster
+1 głos
odpowiedź 12 października 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Z tego co pamiętam to wykres ładnie przedstawiał wzrost wydajności 10x. Co za tym idzie jest to naprawdę bardzo dużo. Na wydajności nie poczujesz jak na cenie, bo potrzebujemy wtedy mniej Ramu i procka

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 450 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2020 w C# przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 522 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w Inne języki przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez el maccho Użytkownik (620 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...