• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najwydajniejszy backend pod duże obciążenia

+1 głos
248 wizyt
pytanie zadane 11 października w C# i .NET przez crova Użytkownik (950 p.)
Witam,

mignęły mi przed oczami wykresy, że ASP.NET CORE bije na głowę wydajnością wszystkie inne technologie backendowe. Wydaje mi się to logiczne, gdyż nie ma problemu z jednowątkowością, tak jak node.js. Chciałbym dowiedzieć się na ile jest to odczuwalne przy dużych i mocno obleganych serwisach.

Inną kwestią jest - jak na tym tle wyglądają technologię golangowe?

Pozdrawiam,

crova

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 października przez Comandeer Mentor (376,930 p.)
Demonizowanie jednowątkowości jest raczej przereklamowane, bo na tym samym modelu reaktora działa np. nginx – który wydajnością jest w stanie wręcz zmiażdżyć wielowątkowego Apache'a. Pragnę też zauważyć, że wszystkie silniki JS są jednowątkowe, a nie są jakoś super niewydajne. Wszystko dzięki temu, że wszelkie czynności mogące blokować wątek są wykonywane asynchronicznie.

A co do wykresów i benchmarków: pokaż mi, która technologia ma być najlepsza, a dobiorę Ci benchmark ;)
komentarz 12 października przez crova Użytkownik (950 p.)
Z tego co piszesz, rozumiem, że nawet moloch, taki jak facebook, mógłby równie dobrze być obsługiwany przez server node i performance byłby ok?
1
komentarz 12 października przez Comandeer Mentor (376,930 p.)
Przy tego typu dużych aplikacjach nigdy nie ma jednego serwera, bo to byłby standardowy single point of failure. Ale tak, Node.js z powodzeniem mógłby napędzać tego typu serwis.
komentarz 14 października przez crova Użytkownik (950 p.)
Jeśli byłbyś uprzejmy - mógłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób jedna strona kliencka ma być obsługiwana przez wiele serwerów? Wystarczy, że rzucisz mi jakimiś rozwiązaniami architektonicznymi czy konkretnymi technologiami. Resztę poszukam sam. ;x
komentarz 14 października przez Comandeer Mentor (376,930 p.)
Load balancer, node.js cluster
+1 głos
odpowiedź 12 października przez pulson666 Mądrala (6,650 p.)
Z tego co pamiętam to wykres ładnie przedstawiał wzrost wydajności 10x. Co za tym idzie jest to naprawdę bardzo dużo. Na wydajności nie poczujesz jak na cenie, bo potrzebujemy wtedy mniej Ramu i procka

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt
pytanie zadane 25 listopada w Inne języki przez sapero Obywatel (1,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 55 wizyt

42,405 zapytań

81,706 odpowiedzi

162,161 komentarzy

20,354 pasjonatów

Przeglądających: 256
Pasjonatów: 14 Gości: 242

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...