• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java czy szeroko pojęty front-end?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,096 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Java przez Maliniak Nowicjusz (120 p.)
Hej!

Temat poruszany setki razy, ale dalej dla mnie niejasny. Odrobinę zgłębiłem temat i mam nadzieję, że nie zabrzmię dla Was jak kolejna osoba z pytaniem "chce programować, ale w czym???". Nie posiadam żadnego backgroundu technicznego w postaci studiów, a jedynie to, co przeczytałem sam w internecie.

 

Mam więc pytanie, które zawarłem w temacie - czym się zająć, Javą czy front-endem?  Dla uściślenia - jako fronte-end pojmuję HTML, CSS, JS oraz w przyszłości Ruby on rails.

Oba tematy liznąłem w niewielkim stopniu (wykonanie kilku lekcji w kursach na udemy) i nie jestem w stanie się zdecydować. Zdecydowałem się na naukę programowania dlatego, że bardzo chciałbym pomieszkać w różnych miejscach świata - a nie wyobrażam sobie pracy bardziej sprzyjającej temu czynnikowi, niż programowanie. Przejście na pracę zdalną rozważam oczywiście tylko po spełnieniu jednego warunku - zdobycia doświadczenia w pracy. Jak dużo doświadczenia jako programista muszę mieć, by bez problemu zatrudnić się zdalnie? Czy któryś z tych języków bardziej ogranicza w kwestii pracy zdalnej/znalezienia pracy zagranicą? Wiem, że Java bardzo często wykorzystywana jest do tworzenia np. oprogramowania dla bankowości i ciężko mi sobie wyobrazić, by tak ważne i poufne zadanie można było wykonywać zdalnie. Czy się mylę?

 

Druga kwestia stricte związana z front-endem - wyczujcie stylu i designu. Czy jest niezbędne? Od 3 lat pracuję w agencji marketingowej i codziennie mam styczność z jakimiś formami designu, czy to layouty stron, pojedynczych landing pagów, reklam GDN czy innych twórczości. Nie powiedziałbym jednak, że jestem ekspertem i potrafię trafnie stwierdzić, czy coś jest ładne czy nie. Generalnie wyznaję zasadę, że prosto znaczy lepiej i chciałbym wiedzieć, czy to odrobinę nie będzie mnie ograniczać w pracy front-end developera.

 

Ruby on rails - nie ukrywam, bardzo zaciekawił mnie ten język i po moich pobieżnych obserwacjach widzę, że jest teraz w "cenie". Ile w tym prawdy? Czy jest to język w który warto inwestować? Wracam też do 1 pytania - czy pracując na ROR nie ma problemów ze znalezieniem pracy zagranicą albo przejściem na pracę zdalną?

 

Sam nie wiem czego oczekuję po Waszych odpowiedziach. Najchętniej chciałbym zobaczyć jednostronne komentarze przemawiające za jedną z tych dwóch gałęzi programowania, ale wiem, że to niemożliwe. Dlatego pomóżcie mi chociaż z odpowiedzią na powyższe pytania - na pewno będzie trochę łatwiej :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 października 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
To jak pytanie: dupa czy cycki, jedni wolą pierwsze inni to drugie.
2
komentarz 10 października 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

A inni obydwa laugh

komentarz 11 października 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
A ja bym wziął całą kobietę :P
0 głosów
odpowiedź 11 października 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Rzuć monetą i się na tym skup ;) Mówię całkiem poważnie, bo język to tylko narzędzie, nauczysz się porządnie jednego, kolejne będą tylko kwestią sprawdzenia sobie składni. A Ruby nie ma nic wspólnego z frontendem ;) Więc pytanie powinno raczej brzmieć "język do backendu, ruby czy java?"

Prawda jest taka, że nikt nie powie czego chcesz, ani co masz robić - to jest Twoja sprawa i Twój wybór. Grunt to podjąć decyzję, próbować, poznać to co chcesz robić, a potem zadać sobie pytanie czy to to i ew. korygować swoją decyzję.

Z tego co wymieniłeś, ja osobiście wybrałbym Jave, bo nie lubię języków bez klamer, są podejrzane.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 533 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 706 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w HTML i CSS przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,198 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez xbx13293 Nowicjusz (150 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...