• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matoda samonauczania.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
428 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Crl_93 Początkujący (310 p.)
Zająłem się Javą jakiś tydzień temu.

Moi drodzy, pytanie jest następujące: Jaką metodę nauczania przyjąć?

Lecę z książką na razie Java. Podstawy wyd. X, oraz Thinking in Java. Wspieram się kupionym kursem video oraz YT.

Większość doświadczonych ludzi z branży mówi, żeby uczyć się poprzez realizację własnego projektu. Tylko jak to robić skoro nie bardzo wiem jak to wszystko działa?

Czy kontynuować dalej tutorial z książki i w pewnym momencie zacząć realizować wymyślony dla siebie projekt programu?

BTW. Z jakich blogów, czy stron korzystacie w celu doszkalania czy rozwiązania problemów ?

Pozdrawiam Was.
komentarz 10 października 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

https://kobietydokodu.pl/

blog związany głównie z Javą, mam nadzieję, że nazwa Cię nie zniechęci laugh

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

Przyjmij taką metodę, że przerabiasz książkę i kurs przez 70% dziennego czasu nauki, a potem zamykasz wszystko i przez pozostałe 30% czasu bawisz się kodem. (Testujesz to czego dopiero się nauczyłeś, tu coś zmieniasz, tam coś psujesz i oglądasz reakcję). Jak już nabierzesz wprawy w tym wszystkim i poczujesz się z programowaniem komfortowo, to realizujesz jakiś własny projekt. (Rozpoczynasz naukę jakiegoś frameworka przy okazji)

BTW. Z jakich blogów, czy stron korzystacie w celu doszkalania czy rozwiązania problemów ?

Z strony google.com -> wpisując po angielsku problem. 

 

1
komentarz 10 października 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Z strony google.com -> wpisując po angielsku problem. 

najlepszy sposób <3

komentarz 10 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
A jaki skuteczny ^^
komentarz 10 października 2017 przez Crl_93 Początkujący (310 p.)
Dziękuję za podpowiedź :)

Zatem 6h książka + 2h modyfikacje kodu.
komentarz 10 października 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Ja korzystam z metody ZPZ - zobacz, powtórz, zmodyfikuj = zapamiętaj :)

Zagadnienie:  HTML5 - lista definicji

1. Patrzę/słucham lub czytam uważnie w jaki sposób autor tworzy listę definicji - analizuję  dokładnie całą utworzoną listę, krok po kroku i kluczowe dla mnie fragmenty kodu sobie komentuję w zrozumiały dla mnie sposób, by rozumieć strukturę tej listy.

2. Powtarzam cały proces tworzenia listy definicji z pamięci, a jeżeli czegoś nie pamiętam to staram sobie to przypomnieć i w ostateczności podglądam "fragment bazowy" - odtwarzam to co zostało mi pokazane... powtarzam dokładnie cały algorytm tworzenia listy definicji, który został przedstawiony przez autora, ale już wyłącznie ze swej pamięci.

3. Następnego dnia otwieram edytor i tworzę sobie z  wykorzystaniem nabytej wcześniej wiedzy swoją własną listę definicji. W tym momencie już wiem z czego co wynika i ot tak tworzę sobie listę ze swoimi definicjami, by wykorzystać zagadnienie w praktyce.

A, pkt nr.3 równie dobrze możesz wykonać tego samego dnia, ale ważne jest to, by dać twojemu "bio pecetowi" trochę czasu na katalogowanie zdobytej wiedzy :) W tym czasie oderwij się całkowicie od danego zagadnienia i zajmij się czymś innym.

Stosuję ZPZ i u mnie się sprawdza, gorąco ją Tobie polecam i pozdrawiam.

Podsyłam jeszcze dwie stronki dla początkujących z JS(po polsku) - jeszcze z nich nie korzystałem , ale nauczyciel polecił mi te strony do nauki tegoż właśnie języka :)

http://kursjs.pl/

http://shebang.pl/kursy/wszystko-jasne/
4
komentarz 10 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Wszystko fajnie, tylko nie wiem po co polecasz ten JavaScript, skoro kolega uczy się Javy ;d
komentarz 10 października 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Ano widzisz, nie popatrzyłem :) Może ktoś natrafi na ten temat i będzie szukał stronki do nauki JS to skorzysta.
3
komentarz 10 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Z strony google.com -> wpisując po angielsku problem. 

​​​​​​heart 

2
komentarz 10 października 2017 przez niezalogowany

Zatem 6h książka + 2h modyfikacje kodu.

Zły, okrutny i masochistyczny pomysł.

Lepiej zapamiętasz informacje poprzez praktykę i samą próbę przypomnienia sobie, przykładowo, składni pętli for (albo czegokolwiek innego). 

Otwórz sobie książkę obok klawiatury i miej otwarty podręcznik i kompilator jednocześnie. 

0 głosów
odpowiedź 10 października 2017 przez Crl_93 Początkujący (310 p.)
A jeszcze jedno: jak to jest z metodami itd. Czy jak uczę się zgodnie z materiałem zawartym w książce to warto zapamiętywać metody, ich działanie itd. ? Niektóre ważniejsze zapamiętuję same. Czy skupić się na samym mechanizmie, a same metody i ich działania można zobaczyć w necie?
1
komentarz 10 października 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
Nic nie wkuwaj na pamięć, przydatne metody zapamiętasz przez praktykę, od reszty jest dokumentacja.
1
komentarz 10 października 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
edycja 10 października 2017 przez Patryk Krajewski
Mechanizmy. Takie rzeczy jak tworzenie pętli możesz sobie wygooglować, ale najpierw musisz wiedzieć, że coś takiego istnieje i kiedy się tego używa. A jeśli chodzi funkcję to nie musisz wiedzieć o ich istnieniu. Je możesz sobie znaleźć w dokumentacji
1
komentarz 10 października 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Na pamięć ucz się rzeczy które są elementarne/podstawowe i relewantne w każdym projekcie i co najważniejsze, nie ucz się niczego na pamięć bez pełnego zrozumienia danego zagadnienia.

Naucz się pętli, instrukcji warunkowych, zmiennych, typów danych itp. rzeczy, bo to będzie tobie potrzebne niezależnie od wyboru języka programowania  - do całej reszty masz dokumentację i Google.
komentarz 10 października 2017 przez Crl_93 Początkujący (310 p.)
Dziękuję Wam za pomocne wypowiedzi :)

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 482 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2022 w Java przez lassiter Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2021 w Java przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 155 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2020 w Java przez T100 Obywatel (1,450 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...