• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Msconfig Win98

Object Storage Arubacloud
+1 głos
689 wizyt
pytanie zadane 8 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Potrzebuje zmienić ustawienie bootowania na „tryb awaryjny” w systemie Windows 98 bez uruchamiania systemu. Mam dostęp do wszystkich plików systemowych (dysk podłączony dodatkowo), z innego systemu. Chodzi o zmianę ustawienia w pliku.

Pytanie: w którym pliku co muszę zmienić?

Dysk włożony do nowszego sprzętu, Windows nie obsługuje pamięci, wyświetla komunikat o jej braku, działa tryb awaryjny, ale możliwość wyboru uruchamia się dopiero po resecie, zależy mi żeby automatycznie uruchamiał się tryb awaryjny z wierszem poleceń (w tym systemie to chyba po prostu MS-Dos). W autoranie mam ustawiony program, na którym mi tylko zależy. Działa w sposób jaki opisałem.
komentarz 9 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Bez urazy, ale nie interesują mnie cudze opinie i porady co do bezpieczeństwa, tylko odpowiedź na konkretne pytanie, które zadałem.
komentarz 9 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Zdaję sobie z tego sprawy i żadnej urazy nie czynię, nie o to tutaj chodzi... tylko jako osoba, która w swojej pracy ma też do czynienia z bezpieczeństwem informatycznym...aż krew mi się gotuje, jak słyszę, że ktoś tam korzysta ze starego oprogramowania. Również proszę bez urazy :)
Co do windowsa 98 to już naprawdę nie pamiętam, gdybyś zadał to pytanie jakieś 10 lat temu to bym wiedział...cóż pamięć jest zawodnasad

komentarz 9 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Spokojnie, nie korzystamy już z Windowsa 98. Przełożyłem po prostu dysk ze starego komputera który służył do końca zeszłego roku do wystawiania faktur (brak połączenia internetowego = bezpieczeństwo większe niż przy jakimkolwiek najnowszym systemie operacyjnym). Komputer zajmował niepotrzebnie miejsce, został usunięty z biura Potrzebujemy z niego tylko program do księgowości oraz jego bazę jako archiwum, do statystyk lub kontroli skarbowej. Program jest dosowy, z konca lat 90-tych.. nie mogłem uruchomić go w DosBoxie - co już opisałem. System win98 na nowym sprzęcie (zmiana bootowania dysku) nie uruchamia się w normalnym trybie. Dlatego potrzebuje żeby z automatu uruchamiał się tryb awaryjny, nie ustawiając tego w systemie tylko przy pomocy plików systemowych.
komentarz 9 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

To trzeba było tak od razucheeky

komentarz 9 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)

Ta informacja jest zbędna przy moim konkretnym pytaniu. wink

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
wybrane 14 października 2017 przez typowyAndrzej
 
Najlepsza

Zainstalowałem ten prehistoryczny system na Virtual Box-ie i w pliku Msdos.sys w części [Options] dodałem linijkę:

BootSafe=1

Po czym zresetowałem ten prehistoryczny system, który (jak się okazało) uruchomił się w trybie safe mode

komentarz 9 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Świetnie, jutro sprawdzę czy zadziała i dam znać.
komentarz 10 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

Możesz też dodać zamiast BootSafe=1

BootMenu=1

Wtedy będziesz miał menu wyboru jak chciałeś

komentarz 10 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Nie, nie chce menu wyboru tylko sam tryb awaryjny, ale niestety.. nie ma w systemie takiego pliku jak msdos.sys
komentarz 10 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

Jest na partycji systemowej tylko że ukryty i w trybie tylko do odczytu.

win98 screen

komentarz 14 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Dziś udało mi się wrócić do tematu, jak najbardziej ta odpowiedź rozwiązała problem. Dodam tylko, że na dysku wyświetla mi się ten plik jako „msdos.---„ zamiast formatu „.sys”.

Wielkie dzięki za pomoc!
0 głosów
odpowiedź 9 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Wiem, że to trochę głupi workaround, ale co powiesz na instalację Linuxa i DOSBoxa lub Wine, aby móc korzystać z aplikacji wymagających starszego windowsa?
komentarz 9 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Niestety, na DosBoxie program się uruchamia, ale nie odczytuje swoich plikow wewnętrznych (bazy danych), nie potrafi jej zlokalizować.
komentarz 9 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Ale pod Linuxem (Wine + DOSBox), czy windowsem?
komentarz 9 października 2017 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
Próbowałem tylko pod Windowsem, Linux nie wchodzi w grę.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 1,378 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,297 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...