• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wygląd Ubuntu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
885 wizyt
pytanie zadane 8 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
zamknięte 31 października 2017 przez Filip31411

Cześć. Znalazłem ostatnio ten artykuł. Chciałbym doprowadzić moje Ubuntu (17.04) do takiego wyglądu.

Ściągnąłem "United gnome theme", wypakowałem do .themes w katalogu domowym i po zainstalowaniu "Tweak tool":

sudo apt-get install gnome-tweak-tool

go dodałem. Jednak to zmieniło tylko wygląd okien, a ja chciałbym mieć jeszcze ten windowsowy, pojedynczy pasek z ładnymi ikonkami i opcjami po jego prawej stronie. Po prostu 1:1 to co jest na zdjęciu.

Co muszę zrobić? Najprawdopodobniej coś pominąłem - na końcu artykułu jest coś o "User themes extencion", ale nie rozumiem tego.

komentarz zamknięcia: Zainstalowałem Ubuntu 17.10, a następnie - http://www.omgubuntu.co.uk/2017/05/get-the-look-ubuntu-dash-to-panel

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 października 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Temat nie zmieni Tobie pozycji tego paska. Jak dobrze doczytałem to jest to dodatek Dash to Dock
Będziesz aktualizował niedługo ubuntu do wersji 17.10? Jak tak to na twoim miejscu na razie nie marnował bym czas na modyfikacje systemu. 

komentarz 8 października 2017 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
A to co jest w wersji 17.10?

Nie ma problemu, żebym go sobie zainstalował bo i tak to co teraz mam (17.04) jest na testowym kompie.
komentarz 8 października 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Tak jak m4sk1n napisał w wersji 17.10 będzie zmienione środowisko na gnome. Dopiero teraz się przyjrzałem na obrazek z tego artykułu i wydaje mi się że tamte ubuntu ma już gnome. Ogólnie chodzi mi o to że jak zaktualizujesz system to może Tobie się spodobać na tyle że nie będziesz na razie chciał dodatkowych modyfikacji.
0 głosów
odpowiedź 8 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Ubuntu 17.04, z tego co wiem, jest oparte jeszcze na Unity, a United GNOME (jak sama nazwa wskazuje) jest motywem dla środowiska GNOME wzorowanym na Unity, więc nie jest to Unity. Masz wgrane GNOME?
komentarz 9 października 2017 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
Nie, nie mam GNOME'a.
0 głosów
odpowiedź 9 października 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
edycja 9 października 2017 przez NaviFox
Pobierz https://www.linux-apps.com/p/1136805/

Postepuj zgodnie z https://github.com/opendesktop/ocs-url/wiki/How-to-install

W razie problemów po prostu kliknij na paczkę .deb a ubuntu software center ją otworzy i tam ją zainstalujesz.

Następnie wejdz na https://www.gnome-look.org/ i zainstaluj co tam sobie chcesz poprzez OCS-Install w zakładce z plikami do danej paczki. Paczka to "united Gnome" a wygląd okien to chyba "united ubuntu darker", tam w plikach będziesz miał do wyboru.(podobne strony masz do innych środowisk desktopowych po prostu wpisz w google np. kde look czy cinnamon look i zwykle pierwsza strona wyszukiwania będzie tą właściwą)

Nie pamiętam gdzie w ubuntu będziesz mógł wybrać zainstalowane paczki ale pewnie w tweak tools, ja mam tak na archu.
komentarz 9 października 2017 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
Ale to wszystko już na wersji 17.10 czy 17.04? Bo z tego co napisał m4sk1n, to raczej będę aktualizował do 17.10.
komentarz 9 października 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Jak sama nazwa wskazuje "gnome-look" działa na 17.04 okąd Unity to przecież powłoka graficzna dla GNOME Desktop i będzie działać na 17.10 odkąd GNOME będzie domyślnym środowiskiem graficznym dla tej wersji.
komentarz 9 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Unity od zawsze było powłoką dla GNOME. Nie zmienia to faktu, że w wyniku pewnych różnic, nie daje to takiego efektu. Unity używa menedżera okien Compiz, a GNOME ma swojego (nie pamiętam nazwy) itd. GNOME Shell chyba w ogóle nie znajduje się w Ubuntu z Unity…

Podobne pytania

–5 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2022 w HTML i CSS przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 545 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w Java przez WojcraftPL Początkujący (340 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...