• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wordpress - wizytówka firmy - sklep

Object Storage Arubacloud
0 głosów
729 wizyt
pytanie zadane 8 października 2017 w Systemy CMS przez Tomson Początkujący (440 p.)
Do tej pory unikałem pracy z CMS'ami, ale teraz mam zlecenie na wykonanie strony będącej wizytówką firmy z dalszą perspektywą przerobienia jej na sklep.

Stąd moje pytanie, czy jest możliwość stworzenia strony na szablonie a następnie w jednej z zakładek dodania funkcjonalności sklepu?

Z góry dzięki! :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 października 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Idiotyczny pomysł. Stawianie wizytówki na wordpressie a potem jeszcze z tego zrobienie sklepu..
komentarz 8 października 2017 przez Tomson Początkujący (440 p.)
mogę prosić jakieś argumenty przemawiające za idiotyzmem robienia sklepu na WP?
komentarz 8 października 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No nie wiem.. może to tak jak byś chciał chciał wydrukować jedne mały element 3d a wynająłbyś całą drukarnię?

sklep to sklep, wizytówka to wizytówka. Sklep na wp to głupota.
+1 głos
odpowiedź 8 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
edycja 8 października 2017 przez shotokan
Jak to mówią klient nasz pan! Jeśli tak sobie klient życzy to się tak robi. Choć można spróbować wytłumaczyć, że wordpress nie służy do tworzenia zwykłych statycznych stron (np. wizytówek), ale oczywiście, że można tak zrobić.
Co do sklepu to jest wtyczka do WP - woocommerce, prosta i łatwa w obsłudze, sam kiedyś stawiałem na niej sklep, który działa do dzisiaj i ma się dobrze.
Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne...
komentarz 8 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Hej, można prosić o link do tego sklepu? wink

 

komentarz 8 października 2017 przez Tomson Początkujący (440 p.)
dzięki, takiej odpowiedzi się spodziewałem :)
komentarz 8 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Niestety nie można, bo sklep jest dostępny tylko dla wybranych klientów (takie było życzenie klienta). Zakupy mogą tam robić klienci, którzy mają dostęp do strony sklepu i takie tam...indecision Także bardzo przepraszam...

komentarz 8 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
aha, ok
komentarz 8 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
No dziwne to jest, ale cóż...
komentarz 8 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
To co on sprzedaje w tym sklepie? Jakiś nielegalny towar... xd
komentarz 8 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Kawę, ale tylko dla swoich stałych klientów, oj ma po prostu taki swój mały biznesik i chciał, aby klientom, którzy u niego kupują kawę ułatwić życie i taki sklepik się zrobiło, tylko nie chce, aby był on dostępny ogólnie dla wszystkich tylko dla tych klientów. No cóż na poglądy nie ma rady...
komentarz 8 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
haha dziwne i troszeczkę nie logiczne. W biznesie chodzi o zarabianie pieniędzy, a on na własne życzenie utrudnia sobie zarabianie, ale cóż....
komentarz 10 października 2017 przez Bany Nowicjusz (130 p.)

haha dziwne i troszeczkę nie logiczne. W biznesie chodzi o zarabianie pieniędzy, a on na własne życzenie utrudnia sobie zarabianie, ale cóż....

Jest co najmniej kilka powodów dla których takie zachowanie przedsiębiorcy jest wytłumaczalne (a o których nie musimy wiedzieć). Najbardziej prawdopodobny:

Stali klienci to skarb (mówię z doświadczenia - prowadzę własną działalność handlową, podobnie jak ten Pan). Jeśli oferuje taką usługę dla kogoś kto staje się jego stałym klientem - to jest to rozsądne posunięcie. Gdyby usługa była ogólnodostępna, po co być jego stałym klientem.

Wybrał taką formę gratyfikacji zamiast np. rabatów....

 

+1 głos
odpowiedź 8 października 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Tak jest możliwość. Wtyczka Woocommerce powinna załatwić sprawę wink

0 głosów
odpowiedź 9 października 2017 przez klikweeb Obywatel (1,480 p.)
Witaj,

W zasadzie Woocomerce obsłuży każdy zwykły szablon więc możesz ze zwykłej strony robić sklepy z tym że jeśli szablon nie jest przystosowany do bycia sklepem to nie będziesz miał np wózka na zakupy i kilka innych.

Innym rozwiązaniem jest poszukać już przystosowanego szablonu do Woo ale samej wtyczki nie aktywować.
komentarz 13 października 2017 przez Tomson Początkujący (440 p.)
Dzięki za odpowiedź, właśnie poszedłem w tym kierunku! :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2023 w Systemy CMS przez Billy Użytkownik (680 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w Systemy CMS przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...