• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język programowania by pasował do moich wymagań ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
998 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w Inne języki przez PClove Początkujący (310 p.)
Witam chciałbym zacząć tworzyć programy okienkowe. Chodzi mi tutaj o takie programy np. program który będzie ściągał z internetu rozkład jazdy pociągów i będzie trzeba wybrać miasto i godzinę, notatnik, itp jaki język programowania by do tego pasował ? I jeszcze jedno pytanie jaki polecałbyś język na start ?

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 października 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Do aplikacji okienkowych jest cała masa języków… tak naprawdę bibliotek, które to wspierają. Język tylko definiuje sposób użycia danego rozwiązania programistycznego.

Wszystko zależy, na jaki system chcesz pisać. Najlepiej wybrać coś multiplatformowego, więc zapewne C# z .NET odpada. Pozostaje ci Java, C/C++, Python i cała masa innych, które mi nie przychodzą do głowy.

Trudno polecić dokładnie jeden. Każdy ma swoje wady i zalety, możliwości i wygodę użytkowania. Ja mogę jedynie ręczyć za C++ i biblioteki wxWidgets, GTK+ lub Qt. Do wyboru, do koloru.
komentarz 7 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
C# o ile wiem da sie zrobic wieloplatformowo. Xamarin o ile pamietam
komentarz 8 października 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Javascript, nawet php laugh

komentarz 8 października 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Xamarin jest wieloplatformowy ale dla aplikacji mobilnych.
komentarz 8 października 2017 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
edycja 8 października 2017 przez Damian11131

Xamarin również umożliwia pisanie aplikacji okienkowych pod Windowsa desktopowego (10 od któregoś tam buildu i chyba 8.1, trzeba by na ich stronie doczytać). Świetna opcja, od kilku dni się Xamarina uczę i bardzo mi się podoba póki co :)

komentarz 8 października 2017 przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
Odnośnie .NET'u i C#  to czy warto iść w tym kierunku? Mam okazję dostać pracę w ramach technologii .NET ,ale nwm na jakim języku z .NET się skupić w ramach samodzielnej nauki. Czy według Ciebie #C jest lepszym wyborem niż np. Java? Nie chodzi mi tutaj o jakąś specjalne zastosowanie programowania, bardziej o wspieranie danego języka,popularność,aplikacje w nim napisane itp. Z góry dzięki za odpowiedź.
komentarz 8 października 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Zarówno C# i Java są wspierane i popularne i w każdym z tych języków znajdziesz pracę. Jeżeli jednak myślisz o .NET, to raczej C# wybierz.
0 głosów
odpowiedź 7 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)

Wybrałbym Pythona, polecam ten kurs, rozdział 11 opisuje to, o czym piszesz (oczywiście zacznij od początku XD). Język ten jest idealny na początek, składnia nie odstrasza, jest wiele źródeł, dobra dokumentacja, można tu robić prawie wszystko. No i najprzyjaźniejszy learning curve, szybko odczujesz, że to rozumiesz. Ten kurs nie opisuje tworzenia GUI, w tym celu polecam zgłębić pyQt lub pyGObject (bardziej polecam pyQt). Jest sporo materiałów o tym, chyba nawet po polsku.

A tutaj wspomniany wcześniej kurs w polskiej wersji językowej (płatny). Polecam jednak oryginał, dostępny za darmo.

0 głosów
odpowiedź 8 października 2017 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Do komputerowego GUI polecam Jave i JavaFX. Przyjemnie się robi, szczególnej w połączeniu z Scene Builder.

Oststnio próbowałem ogarnąć Pythona z Tkinter. Ciężko to szło bez wsparcia dla XML, ale ludzie robią. Mi nie podeszło.

Co do C++ to polecam poczytać o Qt.

Twoje wymagania spełni kazdy język tak na prawdę. Zastanów w którym kierunku chcesz się rozwijać i szlifuj język.
0 głosów
odpowiedź 8 października 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
A może kotlin z biblioteką tornadofx?
0 głosów
odpowiedź 8 października 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
0 głosów
odpowiedź 8 października 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Java z Netbeans albo C++ z Qt

Wybrałbym javę bo tam szybciej i przyjemniej się pisze takie aplikacje.

Podobne pytania

+16 głosów
17 odpowiedzi 1,482 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 314 wizyt

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...