• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RFID Od czego mam zacząć w pisaniu strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez PRO_Boszcz Nowicjusz (120 p.)

Cześć mam taki problem muszę napisać stronę obojętnie w jakim protokole(najlepiej w html). Jest coś takiego że na kole informatycznym o technologi rfid musimy zaprogramować zamek na drzwi elektryczne przyłóż karte zamek się otwiera itd. ale moim zadaniem jest zaprogramować stronę w której będzie cała dokumentacja kto wchodził o której godzinie imie nazwisko itd. ma ktoś jakieś pomysły jak mogę się za to zabrać.

Tak a pro po wszystko pisane na arduino.

Link: https://drive.google.com/open?id=0B0GcGKBekcLMQU1sY3RiZHU0TVU

komentarz 7 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
edycja 7 października 2017 przez shotokan
Arduino bardzo ładnie współpracuje z PHP
komentarz 7 października 2017 przez PRO_Boszcz Nowicjusz (120 p.)
Ale co mam zrobić nauczyć się albo coś bo w przesyle danych z urządzenia do strony jestem lekko zielony możesz mi powiedzieć ?
komentarz 7 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Musisz nauczyć się transmisji danych z czujnika arduino na serwer WWW, a potem zrobić zwykłą stronę WWW, która te dane będzie wyświetlać. Jak poszukasz w google to znajdziesz kilka poradników, jak się za to zabrać
komentarz 7 października 2017 przez PRO_Boszcz Nowicjusz (120 p.)
OK dzięki już wiem co mam przynajmniej robić
komentarz 7 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Przepraszam, ale więcej Ci nie pomogę, bo się nie znam na arduino, a kumpel, który jest akurat w tym dobry będzie dostępny w poniedziałek...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 października 2017 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
stronę obojętnie w jakim protokole(najlepiej w html). Protokół html nie słyszałem.

robisz stronę w php która czeka na zewnętrznego geta, a potem zapisujesz to do bazy. Druga wszystko to wyświetla "owe wyniki zamka". Powiedzmy dwie strony index.php do wyświetlania i set.php do zapisywania tego co poda tam arduino.

Sprawdzenie jak to się robi zajęło mi 5 sekund polecam skorzystać czasem z google. Tam są często wszystkie potrzebne informacje.

w arduino tu masz:

http://praktyki.ifj.edu.pl/materialy_2015/prezentacje/08_Kulinska_Galuszka_Przesy%C5%82anie_danych_na_serwer.pdf

a po stronie serwera to obejrzyj pierwszy odcinek php kursu Pana Mirosława. Na twoje potrzebny powinno starczyć.

PS. Możesz użyć jeszcze Javy, C#, Pythona i Ruby (to najpopularniejsza piątka), ale przy tym zadaniu obstawiał bym jednak PHP.

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 1,404 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w C# przez Antek Nawrocki Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 97 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 470 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2019 w Mikrokontrolery przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...