• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

strona internetowa jako praca inzynierska

Object Storage Arubacloud
+1 głos
6,631 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w HTML i CSS przez Stanisław Sobieszek Nowicjusz (230 p.)

Cześć,

stoję przed wyborem tematu pracy inżynierskiej. Jako że nic nie mogę wymyślić a z kodowania to raczej umiem tylko HTML i CSS to planuje zrobić jakąś nowoczesną stronę internetową.  Na napisanie jej miałbym niecałe 4 miesiące. Planuje w trakcie pisania, uczyć się jeszcze JavaScriptu.

I stąd moje pytanie co powinna mieć taka strona?

- na pewno być responsywna

- być napisana wg standardu HTML5 

Co jeszcze byście doradzili? Jakieś efekty w JavaScripcie?

komentarz 7 października 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
pracy inżynierskiej nie pisałam, ale za stronkę sobie potrafię napisać no i niestety, ale możesz małą stronę zrobić w 10h, większą możesz robić kilka dni/ tydzień, ale chyba taka praca powinna zająć trochę dłużej ;)

chociaż jeśli studiujesz coś innego (co ukrywasz chyba) to może dałoby się to jakoś fajnie ze stroną połączyć i wtedy na pewno by wyszło coś ciekawego ;p
1
komentarz 7 października 2017 przez Stanisław Sobieszek Nowicjusz (230 p.)
no ukrywam nie ukrywam. Automatyka i Robotyka. po prostu mało albo nic mnie nie zainteresowało przez te studia
komentarz 7 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Szczerze mówiąc, to nie ma za bardzo czego dodać poza backendem. Gdybyś zrobił cały taki serwis np. do zapisywania danych z obliczeń (czy czegoś takiego powiązanego z kierunkiem studiów) w bazie danych, a potem generowania na tej podstawie wykresów na stronie, to już by to miało ręce i nogi.
komentarz 7 października 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No to żaden promotor nie powinien ci się zgodzić na taki temat, bo nie jest w twoim kierunku. Musisz opracować coś związanego z elektryką/mechaniką. Np mój kumpel na inż zrobił robota z cd rom sterowanego przez blutootha.
komentarz 7 października 2017 przez Stanisław Sobieszek Nowicjusz (230 p.)
jakieś inteligentne budynki co najwyżej.

wiekszosc prac w automatyce to praca na fabryce z jakims robotem, nie wiem no nie jestem takim czyms zainteresowany

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 7 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
edycja 7 października 2017 przez adas94
Responsywna strona HTML/CSS + efekty w JS jako praca inżynierska? Myślę, że to nie przejdzie w żadnym wypadku. :)

I bez urazy, ale co ty robiłeś przez te 3 lata na studiach, że twoja wiedza kończy się na HTML i CSS?
komentarz 7 października 2017 przez Stanisław Sobieszek Nowicjusz (230 p.)
no nie studiuje informatyki, to po pierwsze.

w kodzie tam jakieś podstawy javy i pythona.

myśle szukac w niedalekiej przyszlosci pracy jako frontendowiec, stad tez temat mojej pracy.

nie mam pomysłu co innego mogloby to byc
komentarz 7 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Z poprzednich pytań wywnioskowałem, że studiujesz Automatykę i Robotykę. To może coś w tym kierunku, bo powątpiewam, że nauczysz się programować w 3 miesiące na poziomie pozwalającym napisać coś odpowiedniego na pracę inżynierską i w 1 miesiąc ją napisać (mówiłeś o 4 miesiącach czasu).

Znalazłem stronę z przykładowymi pracami dyplomowymi na twoim kierunku, może tutaj jakąś inspirację znajdziesz.

http://www.dsp.org.pl/uploaded/dydaktyka/prace_dyplomowe/Propozycje%20tematow%20prac%20inz%20niestacjonarnych%202014%20A%20i%20R%20-%20PUEPS.pdf
0 głosów
odpowiedź 7 października 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
Bez obrazy, ale moim zdaniem od tego czy strona będzie responsywna czy nie, czy będzie napisana w HTML5 czy nie jest ważniejsza zawartość (treść) strony. A kwestie techniczne to tylko dodatek. U mnie kolega pisał stronę internetową, ale ta strona miała treść. Była baza danych, było użyte PHP, były wykonywane obliczenia na podstawie danych podawanych przez użytkownika a na ich podstawie skrypt php + javascript wyświetlał informacje o dostępnych łożyskach, jakie przy danych parametrach można wykorzystać w konstrukcji. I to była praca na mgr inż a ty piszesz tylko o kwestiach technicznych utworzenia strony (które z tego co rozumiem z twoim kierunkiem studiów nie wiele mają wspólnego).

Moim zdaniem najpierw powinieneś mieć dobry temat na stronę a później się martwić jak tę stronę poprawnie zrealizować.
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2017 przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)

Automatyka i robotyka - doskonale rozumiem : )
Na moim kierunku widziałem takie tematy prac inżynierskich, które mógłbyś powiązać z programowaniem webowym:

  • opracowanie systemu MES dla stanowiska laboratoryjnego (badania operacyjne)
  • zagadnienia podziału zadań w procesie produkcji, systemy APS (wspomaganie decyzji)
  • implementacja algorytmów ewolucyjnych / genetycznych do rozwiązywania problemów alokacji, dostawy energii, pakowania, transportu itp... (badania operacyjne)
  • implementacja wieloplatformowego komunikatora internetowego (informatyka)
  • systemy do zarządzania, katalogowania zasobów, np. systemy ERP (bazy danych)
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
A ja uważam, że pytanie autora ma sens. Wynika ono z poszukiwania inspiracji. Osobiście z wykształcenia jestem humanistą i widziałem już wiele prac w zasadzie w moim odczuciu do niczego nie przydatnych. Strona internetowa z dobrym pomysłem to dobry wybór. Praca wcale nie musi wiązać się z jakąś wielką obszernością ani skomplikowaniem, ale fajnie jakby wnosiła jakiś pożytek, wyróżniała się w czymś, miała w sobie coś takiego, że promotor pomyśli: "to jest dobre". I tu pole do popisu jest ogromne. Może to być treść, może to być forma, a może być to kolejna strona na już poruszany temat, ale tą wyjątkowością będzie np. to, że wyszukiwarka poda ją jako pierwszą wyszukaną informację w danym temacie.
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
"Symulator line follower-a" w np. SVG, w którym przedstawisz wpływ jakiś parametrów na poruszanie się łazika po trasie.

M.
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
JAk html5 to i css3 - doloz do tego validatory - bedzie jakies sprawdzenie, ze to co wykonales jest poprawne.

Musisz jakos powiazac strone tematycznie ze swoim kierunkiem - skoro automatyka i robotyka, to zrob jakies sterowanie - za pomoca swojej strony laczysz sie z urzadzeniem, ktore wykonuje cos - proste/szybkie i dobrym efektem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,255 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Offtop przez Bartlomiej Bywalec (2,480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 570 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2019 w HTML i CSS przez saseta00 Użytkownik (700 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...