• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Blender - Dodanie obiektu do innego obiektu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,197 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w Grafika i multimedia przez DODO Bywalec (2,950 p.)
Witam.

Co zrobić aby dodać jakiś obiekt do innego obiektu? Chodzi mi o to, że jak zmieniam położenie jednego obiektu zmienia się też położenie drugiego.

Mam na scenie model dyni z wyciętą twarzą i lampę w środku dyni i chcę aby lampa w dyni poruszała się razem z nią.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
wybrane 7 października 2017 przez DODO
 
Najlepsza
Bardzo prosta sprawa ;)

Zaznacz lampę, a następnie wybierz dynię (SHIFT+PPM). Teraz wystarczy zastosować kombinację klawiszy CTRL+P, z menu wybierz Object.
komentarz 7 października 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
dzięki, wszystko działa :D
komentarz 8 października 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
Wiesz jak usunąć te kreseczki?
komentarz 8 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)

Jeżeli chodzi ci o te "kreseczki" łączące oba obiekty, to ich się nie da usunąć. To dzięki nim wiesz, że obiekt należy do innego.

Chodzi o te kreseczki, tak?

komentarz 8 października 2017 przez DODO Bywalec (2,950 p.)
Tak.

Dodałem do pustego obiektu cały las, bo nie chciałem mieć bałaganu w tym okienku w prawym górnym, a teraz na mapie mam same kreski.
komentarz 8 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)
Z tym już raczej nic nie zrobisz :(

Ale jest inny patent, trochę bardziej skomplikowany. Możesz usunąć wszystkie drzewa ze sceny i dodać je ponownie, ale tym razem jako Particle system, używając opcji Hair.

Moim zdaniem jednak stanowczo za dużo roboty, ale jeżeli ci te kreski bardzo przeszkadzają to możesz spróbować.
komentarz 8 października 2017 przez D7470 Gaduła (4,960 p.)

Zrobiłem tak na szybko coś takiego:

Brak kresek, ale drzewa są ustawione losowo (nie masz kontroli nad każdym pojedynczym drzewem, tylko nad wszystkimi na raz, ale dostosowują się do terenu). Więc wybierz co dla ciebie lepsze :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 5,083 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2019 w Grafika i multimedia przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,299 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w Grafika i multimedia przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 18 października 2017 w Grafika i multimedia przez DODO Bywalec (2,950 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...