• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Praca jako java dev dla 16'latka?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,048 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez smallec Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 6 października 2017 przez smallec

Witam! W przyszłe wakacje chciałbym dostać się na staż jako programista java. Czy mam jakieś szanse znając:

  • Spring 
  • Angular 
  • stdlib (kolekcje etc)
  • Wzorce projektowe
  • Java 7,8

Dodam że mam 16 lat.

komentarz zamknięcia: sh*tstorm
komentarz 6 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Jeszcze jakbyś mógł szerzej opisać tą znajomość Springa, jakie rzeczy znasz? I na jakim poziomie tę Jave ogarniasz? :)
komentarz 6 października 2017 przez smallec Nowicjusz (160 p.)
aktualnie spring boot. Potrafie robić rest api. Jave wydaje mi się że na poziomie dobrym choć w sumie człowiek nie umie się sam oceniać.
komentarz 6 października 2017 przez smallec Nowicjusz (160 p.)
Dobra, zamykam pytanie bo z tego co widze robi się niezły sh*tstorm ;-;
komentarz 6 października 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Ogarnij dobrze tego Springa + JPA(Hibernate) i jakąś bazę danych i na staż na spokojnie powinnieneś zostać przyjęty jeżeli chodzi o wiedzę. Nie wiem natomiast jak sprawa wygląda z wiekiem, czy robią z tego powodu jakieś problemy czy nie. :)
komentarz 6 października 2017 przez smallec Nowicjusz (160 p.)
dzięki :)
komentarz 6 października 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
no Spring + JPA Hibernate starczy ;]
komentarz 27 października 2017 przez marcin99b Szeryf (82,120 p.)
Sporo firm odrzuci fakt, że szukasz "na wakacje", troche nie opłaca im się zatrudniać pracownika na 2-3 miesiące

Weź pod uwagę że takie elementy jak szukanie pracownika, wdrażanie go w projekt itp niosą za sobą koszty

Jednak możesz poszukać różnego typu pracy zdalnej, na rynku jest masa Januszy biznesu chcących zaoszczędzić na wszystkim, a taki 16 latek który ogarnia wyjdzie dużo taniej, niż osoba utrzymująca się z programowania

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 października 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
edycja 6 października 2017 przez amb00
 
Najlepsza
Jak masz już zrobione własne konkretne projekty, to możesz próbować. Tylko wymienienie tych nazw nic mi nie mówi, bo nie wiem w jakim stopniu to wszystko znasz no i co w tym robiłeś konkretnego.

EDIT: Zapomniałem wspomnieć, że możesz też pracować jako freelancer i robić zlecenia dla pojedynczych osób. To może być łatwiejsze niż dostanie się na staż.
komentarz 7 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ale jako freelancer nie nauczysz się dobrych praktyk. Praktyki to dobry start bo potrafią bardzo szybko pokazać Ci gdzie masz braki itd. :)

Warto założyć konto na githubie I Tam sobie wrzucić projekty i jakos je ładnie zrobić aby działały.

A potem zlinkowac w CV :)
komentarz 7 października 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Z GitHubem masz 100% racji. Masz też rację, że warto starać się o ten staż, ale w wieku 16 lat może to być po prostu zbyt trudne i wtedy warto wziąć pracę jako freelancer, żeby móc cokolwiek robić zawodowo.
komentarz 8 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Albo się uczyć. Wiesz jaki kod tworzą tacy freelancerzy? Miałeś okazję się w tym bawić? :)
Bo ja wiele razy musiałem wprowadzać jakąś zmianę w projekcie po takiej osobie. :) kończyło się tak, że przechwytywałem requesty i przenosiłem do protezy wycinając makaron którego nie byłem w stanie ogarnąć.. ani mój PHPStorm. 

Freelancer ok, ale po pracy komercyjnej. Takie moje zdanie. 

komentarz 9 października 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
Robiłem w C++ programy zaliczeniowe dla studentów i robiąc je też się de facto uczyłem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w PHP przez Marduczek Użytkownik (520 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,006 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 712 wizyt

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,600 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...