• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zabezpieczenie przed "trollami"

0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Adrian1999 Nałogowiec (33,280 p.)

Witam wszystkich serdecznie, mam takie jedno proste pytanie. Ponieważ chciałbym zrobić stronę i wysłać jej linka do określonych mi tylko osób. Chciałbym zabezpieczyć się przed tzw. "trollami" Strona ta to zwykła że tak powiem ankieta, ale zależy mi na tym by mieć większą szansę że ktoś sobie ze mnie nie zrobi żartów. Wiem że jak ktoś będzie bardzo chciał to i tak zrobi, ale mi zależy nawet na tak minimalnym zabezpieczeniu. W mojej głowie jest myśl by jakoś od strony klienta wysłać adres Mac do serwera, i go tam zapisać. Po czym nie pozwolić dwa razy temu samemu urządzeniu wykonać danej ankiety jak to zrobić?

komentarz 6 października 2017 przez kompowiec2 Mądrala (6,070 p.)
Polecam zainteresowanie się chińskim Firewallem

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 6 października 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (157,540 p.)

W mojej głowie jest myśl by jakoś od strony klienta wysłać adres Mac do serwera

Z tego co wiem, nie będziesz w stanie tego zweryfikować. Przecież jest NAT :)

Ale możesz wygenerować listę tokenów, rozdać je określonym osobom i przed wypełnieniem tej ankiety poprosić o podanie tokenu (który byłby jednorazowy). Przykładowo: masz bazę z takimi kluczami, generując nowy token, dodajesz go do bazy, a przy użyciu sprawdasz i istnieje, a na końcu usuwasz.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w PHP, Symfony, Zend przez patryk11441 Obywatel (1,150 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 463 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Eliro Stary wyjadacz (11,050 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w C i C++ przez breeg Początkujący (390 p.)
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

64,951 zapytań

111,426 odpowiedzi

234,495 komentarzy

46,784 pasjonatów

Przeglądających: 213
Pasjonatów: 11 Gości: 202

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...