• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

EXCEL - jak napisac forumłę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez karolvp Nowicjusz (120 p.)

Cześć,

zawiesiłem się na następującej formule- mam tabele w EXCELu w której w wierszach mam państwo i przyporzadkowane liczby OZNACZAJĄCE KONKRETNY ADRES.  Dany adres występuje tylko w jednym państwie ale może się powtarzać wiele razy w ramach tego państwa. I własnie o te powtarzanie chodzi, bowiem chcę dostać oddzielną tabelę dla każdego państwa pokazującą ile razy występuje w nim dany adres, tj jak na fragmencie poniżej - w USA 7956 występuje dwa razy, a 7959 występuje w USA jeden raz itd.

USA 7953
USA 7956
USA 7956
USA 7959
Vietnam 8401
Vietnam 8403
Vietnam 8403

chodzi mi o następującą logikę:

jeśli krajem jest USA to mamy nastepujący podział adresów

7953 -1

7956- 2

7959 - 1

jesli krajem jest Vietnam to mamy nastepujący podział adresów

8401 -1

8403 - 2 

komentarz 6 października 2017 przez karolvp Nowicjusz (120 p.)

chodzi mi o formułe:

  1. która sama poda mi liczbę adresów w poszczególnych krajach oraz ile razy się powtórzyły,
  2. bez konieczności zaznaczanie że ma uwzględnić zakres C3-C6 (tj odpowiadający USA) i szukać w tym zakresie adresu C3 (tj 7953), dlatego że co tydzień inna jest liczba adresów na kraj (a zatem inne zakresy)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 października 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

=LICZ.JEŻELI($C$3:$C$6,C3)

=LICZ.JEŻELI($C$7:$C$9,C7)

komentarz 6 października 2017 przez karolvp Nowicjusz (120 p.)

no własnie to tylko częściowe rozwiązanie, bo chodzi mi o formułe:

  1. która sama poda mi liczbę adresów w poszczególnych krajach oraz ile razy się powtórzyły,
  2. bez konieczności zaznaczanie że ma uwzględnić zakres C3-C6 (tj odpowiadający USA) i szukać w tym zakresie adresu C3 (tj 7953), dlatego że co tydzień inna jest liczba adresów na kraj (a zatem inne zakresy)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 844 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2017 w C i C++ przez pokrywa1 Użytkownik (990 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 477 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...