• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadania matematyczne z kontekstem realistycznym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
785 wizyt
pytanie zadane 5 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Kojarzy ktoś, czy na maturze często pojawiają się takowe zadania, gdzie trzeba ułożyć równania, układy równań czy jakieś zależności z zadania tekstowego ? Rozwiązuję zbiór zadań A.Kiełbasy i zauważyłem, że mam spory problem z tego typu zadaniami (choć wiem, że dla niektórych to jedne z łatwiejszych typów). Nie wiem, jak je przyswoić, ponieważ już sporo próbowałem rozwiązać ale w większości i tak kończy się to sięgnięciem po wskazówkę lub rozwiązanie. Warto tracić na nie czas, zwłaszcza, że nie mam go zbyt wiele ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Aby zdać maturę z matematyki wystarczy 30% czyli zrobić zadania zamknięte. Wszystko zależy od tego, gdzie idziesz później na studia. Wnioskuję, że skoro jesteś na tym forum to interesuje Cię informatyka więc studia informatyczne. Tam, aby się dostać trzeba zdać maturę z matmy rozszerzoną na ponad 90% (mówię tu o studiach dziennych).
Polecam poprosić nauczyciela, na pewno nie odmówi pomocy i Ci wytłumaczy. A książka A. Kiełbasy jest najlepsza, więc zrób tam wszystko, co się da
Powodzenia
komentarz 6 października 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)

Tam, aby się dostać trzeba zdać maturę z matmy rozszerzoną na ponad 90% (mówię tu o studiach dziennych).

Bierzesz chyba pod uwagę najlepsze kierunki najlepszych uczelni. Na takie nawet nie patrzę, bo wiem, że jestem z materiałem w plecy i na te >90% nie wyrobię ale przeglądałem sporo innych uczelni, na które nie trzeba aż takich wyników

komentarz 6 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Eeeee tam... trzeba mierzyć wysokowink
Oczywiście, że się zgadzam z Tobą, choć przy większej ilości chętnych progi zazwyczaj ulegają podniesieniu.
Życzę owocnej nauki i powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej!

0 głosów
odpowiedź 6 października 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
edycja 6 października 2017 przez Jedras

A książka A. Kiełbasy jest najlepsza

Nie powiedziałbym, są lepsze. Kiełbasa się po prostu NADAJE SIĘ do przygotowań pod maturę.

Tam, aby się dostać trzeba zdać maturę z matmy rozszerzoną na ponad 90% (mówię tu o studiach dziennych).

Na najlepsze polskie uczelnie wystarczy ponad 80%. Pomijam kierunki oblegane przez olimpijczyków, bo zwykły maturzysta i tak by tam sobie nie poradził.

Kojarzy ktoś, czy na maturze często pojawiają się takowe zadania, gdzie trzeba ułożyć równania, układy równań czy jakieś zależności z zadania tekstowego ?

Na podstawie tak, ale z reguły są takie proste, że szkoda na nie poświęcać za dużo czasu. Na rozszerzeniu takich zapewne nie uświadczysz.

Ogólnie to radzę robić zadania z poprzednich matur i przede wszystkim i zbiorku z Nowej Ery, bo zadania są tam najbardziej zbliżone do tych maturalnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym.

komentarz 6 października 2017 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
W najbliższych miesiącach chcę przerobić pierwszą część Kiełbasy.  Od stycznia wezmę się za drugą oraz zacznę arkusze maturalne.
komentarz 6 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
W Krakowie na Politechnice oraz AGH trzeba było mieć ponad 90% na dowolny kierunek związany z informatyką (tak przynajmniej mówią mi moi uczniowie, co próbowali się tam dostać). Zapewne są uczelnie z niższym progiem. Tak to jest jak człowiek myśli, że wszyscy się domyślą, co miał na myśli pisząc, przepraszam. Nie zmienia to faktu, że zdobyć te 80% na maturze rozszerzonej z matematyki też jest niełatwym zadaniem.
Książki zapewne też są lepsze, choć z mojego doświadczenia książka Kiełbasy jest ponadczasowa (ja z niej się uczyłem w szkole dobre 20 lat temu i nadal się z niej uczą uczniowie), podobnie jak niezastąpiona na studiach książka z analizy matematycznej Krysicki, Włodarski.
Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,296 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 4,828 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 638 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w C i C++ przez Stasieg Początkujący (290 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...