• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzęt dla webmastera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
313 wizyt
pytanie zadane 5 października 2017 w Grafika i multimedia przez Przemo_J Początkujący (320 p.)

Witam

Odkąd interesuję się robieniem stronek zastanawiało mnie dlaczego profesjonalni projektanci aplikacji internetowych używają najczęściej urządzeń Apple, taki nieodłączny atrybut projektanta. Czym różni się np Dell czy Asus od Apple w kontekście projektowania aplikacji i stron internetowych?

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Sprzęt to tylko dodatek, taka prawda, że liczy się to co potrafisz, ile w to wkładasz serca i jakie masz doświadczenie. Jeden koduje na najnowszym sprzęcie, drugi na gorszym, lepiej zawsze wyjdzie ten kto jest lepszy w wiedzy, a nie w sprzęcie.
0 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
jak chcesz tworzyc cokolwiek to bedziesz to robil bez wzgledu na sprzet - osobiscie uzywam della a i tak to komputer czeka na mnie a nie odwrotnie

a sprzety od apple kwestia gustu - kiedys pozyczylem z serwisu maka pro i jakos mi nie podpasowalo - indywidualne podejscie
komentarz 5 października 2017 przez Przemo_J Początkujący (320 p.)
Nie uważam że Apple potrafi więcej czy lepiej się sprawdza w projektowaniu, ale zastanawiam się dlaczego na popularnych kursach (np eduweb czy strefa kursów) używa się sprzętu właśnie Apple. Sam używam Lenovo i do moich zastosowań jeszcze długo wystarczy, ale interesuje mnie środowisko pracy profesjonalistów.

Pozdrawiam
komentarz 5 października 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Ogólnie jeśli chodzi o środowisko, to najlepiej pisze się na systemach UNIX'owych, chociażby ze względu na terminal w tych systemach.

Miałem przyjemność pracować na Macu, na Windowsie i na Linuxie. Na Windows da się pewnie zrobić wszystko, tylko nie będzie to takie proste i wygodne i osobiście nie wrócę do tego środowiska. Linux i Mac są pod tym względem bardzo podobne, z tą różnicą, że Mac wymaga mniej konfiguracji i najważniejsza rzecz, posiada profesjonalne oprogramowanie. Na Linuxa niestety nie ma wielu programów, m.in Photoshopa, czy Ilustratora. Są zamienniki, ale czasem nie posiadają niektórych funkcji, a czasem ktoś może być uzależniony od np. projektów graficznych, które są tworzone na tym oprogramowaniu i takie projekty mogą być źle interpretowane przez opensourceowy software.

Myślę, że to jest główny powód, dla którego tak często używa się Maców.
0 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Moim zdaniem tutaj liczy się wiedza i doświadczenie, sprzęt to dodatek i tyle w temacie
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2018 przez niezalogowany
Nie liczy sie sprzęt lecz programista. Przyjęło się, że produkty Apple są lepsze od innych może dlatego że są szybsze od innych a ich dizajn jest swietny ale to jest tylko moja skromna opinia
komentarz 16 marca 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Co to znaczy, że są szybsze od innych i kto tak przyjął? Porównywałeś kiedyś Maca z Linuxem lub Windowsem na podobnym sprzęcie?
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2018 przez niezalogowany
Ja używam starego Asusa N76VM i nie zamieniłam bym go na nic innego nawet na 10 applei
–2 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Niezły wygląd, no i system. Windowsa nie trzeba komentować (fatalny do wszystkiego), a linuksowe rozwiązania nie są zbyt zachęcające (choć można się zaprzyjaźnić z Tuxem :)). To jest właśnie miejsce na macOS'a…

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 676 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez giallorossi91 Początkujący (310 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...