• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows XP z nową kartą graficzną

Object Storage Arubacloud
0 głosów
581 wizyt
pytanie zadane 5 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Witam, ze względu na słabe wsparcie windows'a 10 dla starych gier chce zainstalować Windowsa XP, i mam pytanie

Jak wygląda sytuacja ze sterownikami do karty graficznej. Mam karte 1050 gtx i na stronie Nvidii nie ma sterowników pod XP zatem czy można grać na starym systemie ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Spróbuj, zainstaluj najnowsze dostępne sterowniki (chyba z czasów GT7xx). Poza tym sugeruję zainstalować jedną z dystrybucji Linuxa (najlepiej opartą na Archu, który ma świeże wersje Wine w repozytorium) i korzystając z Wine zainstalować gry, których potrzebujesz. Z grami korzystającymi z DX9 nie będzie problemu, z DX10 też powinno być dobrze. Polecam dystrybucję Antergos (będziesz musiał ręcznie dograć zamknięte sterowniki Nvidii), wtedy wgrasz pakiety wine-staging, wine-mono, wine_gecko i winetricks i możesz sobie działać.

Jakbyś potrzebował pomocy, zapraszam na IRC-a/Matrixa :)
1
komentarz 21 października 2017 przez niezalogowany
dzięki :D
komentarz 15 listopada 2017 przez niezalogowany
Jak wejść na to IRC ? Pozatym jest taka akcja że już postawiłem to WINE i zainstalowałem gre "DRIVER" chodzi normalnie, przy instalacji "Interstellar 76" instalator mówi mi że gra nie może być zainstalowana na tym systemie operacyjnym.
komentarz 16 listopada 2017 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Korzystając z apletu `winecfg` zmień wersję systemu na windows 98.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 390 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez baroser13 Użytkownik (750 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,283 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...