• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją linuxa ubuntu 16.04

Object Storage Arubacloud
0 głosów
555 wizyt
pytanie zadane 5 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Niebieski_Zerg Użytkownik (610 p.)

Witam wszystkich odwiedzających. W szkole poproszono nas aby na domowych kompterach zainstalować linuxa ubuntu 16.04 bo tego wymagają na egzaminie itd... W szkole przeprowadziłem instalację jeszcze na lekcji i wszytko ładnie śmigło. Lecz gdy chciałem zrobić podobnie w domu ( wybranie odpowiedniej wersji ubuntu na UEFI) oraz po przygotowaniu pendriva do bootowani przez Rufusa, wyskoczyły mi o taki problem:

(Wypróbowałem kilka innych programów do przygotowania pendriva ale nie pomogło)
Kolejnym krokiem była próba odpalenia instalatora z płyty ale wyskoczył błąd tego typu:


Z góry dziękuje za pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Na ekranie instalacyjnym przed wybraniem opcji instalacyjnej będziesz miał linijkę "Boot Options", przejdz na jej koniec, usuń treść "quiet splash" i dodaj argument "nomodeset" (bez apostrofów). Napisz tutaj jeszcze specyfikację karty graficznej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,951 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 411 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 329 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...