• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Randomowe resety komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
514 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez lukasz33 Nowicjusz (140 p.)
edycja 4 października 2017 przez lukasz33

Witam od od 5 miesięcy borykam się z randomowymi resetami komputera komputera ma nie całe 2 lata. Robiłem mu wszelkie testy pamięci bechmark itp 0 problemów wszystko w normie napięcia na zasilaczu w normie (mierzone miernikiem).

Moja specyfikacja kompa:

Procek: Intel I5 4590

Grafa: MSI GTX 960 OC 4GB

Zasilacz: Chieftec GPS-600A8

Pamięć: Corsair Vengeance DDR3 2x4GB 1600 CL9 (niebieske)

płyta główna: MSI H97M-E35

Dodam jeszcze że po każdym takim resecie dostaje w podglądzie zdarzeń windowsa błąd krytyczny "Kernel-Power"  zamieszczam opis loga

<Event>
- <System><
Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}"/>
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2017-10-04T15:48:30.138002900Z"/><EventRecordID>90657</EventRecordID>
<Correlation/>
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8"/>
<Channel>System</Channel>
<Computer>FL-Komputer</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18"/>
</System>
- <EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>

Napięcia: https://drive.google.com/open?id=0B17440WmXuYDWnpDbjVpZWpyblU Testowane przy BF4

Bardzo proszę o szybką pomoc :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 października 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

Problem może być złożony i nie mozna dać jednoznacznej odpowiedzi.Zanim rozgrzebiesz kompa.

Proponuję zacząć od rzeczy najprostszych.Czyli od gniazdka i kabla zasilania.

Luźny wtyczka to zły kontakt,sprawdź wizualnie czy nie ma nadpaleń lub korozji styków.Oczywiście,sprawdź gniazdo zasilające (to w ścianie) najbezpieczniej włóż wtyczkę np. z lampki nocnej do kontaktu i poruszaj ostrożnie ale zdecydowanie wtyczką.Przerwy na stykach w gniazdku dają o sobie znać :)

Do sprawdzenia listwa zasilania jeśli takową stosujesz.

Jeśli sprawdzone i jest ok.zabierasz się za obudowę kompa a właściwie przycisk "Reset" a tylko przy okazji "Power"bywało tak że to właśnie on był przyczyną resetów kompa.

Powyciągaj z gniazd USB zbędne (na czas diagnostyki) urządzenia np.drukarka,sprawdź w jakim są stanie .

Przypominam,jeśli nie masz doświadczenia z "elektryką",to obwód 230V daj do sprawdzenia komuś co się na tym zna,gdyż mogą zaistnieć sprzyjające okoliczności do porażenia prądem elektrycznym.

Później pogadamy dalej :)

komentarz 5 października 2017 przez lukasz33 Nowicjusz (140 p.)
Właśnie zapomniałem dodać że posiadam gniazdko bez uziemienia ale to w sumie dziwne bo miałem podłączonego kompa do tego samego gniazdka i wszystko dobrze chodziło. Odkryłem dzisiaj jeszcze pewną zależność gdy podłączę odkurzacz do obojętnego gniazdka w domu i go włączę to komp resetuję się co jest naprawdę bardzo dziwne. Potrafi się też wyłączać podczas przeglądania neta no i jak nie siedzę na nim. Kurwica już mnie bierze przez niego. Co do listwy to miesiąc temu wymieniałem na nową. Jutro jeszcze sprawdzę to gniazdko. dzięki za odpowiedź :)
komentarz 5 października 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 5 października 2017 przez marko

Pierwsze wnioski z tego co napisałeś.

Podłączyć kompa do gniazdka z tzw.bolcem uziemiającym i przetestować.

Co do Twojego odkurzacza,jest elementem indukcyjnym wprowadzającym zakłócenia do sieci energetycznej(silnik,indukcja,iskrzenie na szczotkach,filtr przeciwzakłóceniowy).Ale tu nie będziemy go diagnozować ;)

Jeśli opanujesz sytuację z elektryką(gniazdko z prawidłowo "uziemionym bolcem") to polecimy dalej :)

A tak w ogóle,warto dbać o swoje bezpieczeństwo i chronić się przed ewent.porażeniem.

Do zasilacza z PeCeta jest podłączany kabel z trzema żyłami,jedna z nich ma zadanie chronić cię przed wystąpieniem napięcia na obudowie komputera.

Następnym elementem do diagnostyki będzie zasilacz komputera.To,że wskazuje niby właściwe napięcia, nie świadczy o tym że jest 100% sprawny.Dla przykładu,któryś z kondensatorów zasilacza może nie trzymać parametrów(upływnośc),zła filtracja napięcia w zasilaczu,powoduje zakłócenia o których piszesz(losowe resety)

Na chwilę obecną koniec tego teoretyzowania,ale od czegoś trzeba zacząć :)

Przypominam jeśli nie masz doświadczenia z elektrycznością,zleć to osobie która wie co robi,chodzi o ewentualną wymianę gniazdka w którym znajduje się niebezpieczne dla życia napięcie. 

komentarz 7 października 2017 przez lukasz33 Nowicjusz (140 p.)
Dobra wpiąłem się do gniazdka z uziemieniem jednak problem występuję nadal rozkręcałem także zasilacz aby sprawdzić kondensatory wszystkie w porządku. Co do mojej instalacji to jest raczej dobra posiadam w domu też drugi komputer który nie wyłącza się po włączeniu odkurzacza także stawiam że albo zasilacz albo płyta główna jest sprawcą moich problemów we wt albo śr oddaje kompa do diagnostyki także zobaczę co oni powiedzą na ten dziwny przypadek
komentarz 7 października 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Masz możliwość zamiany tych zasilaczów?Przynajmniej na czas diagnozowania.
komentarz 8 października 2017 przez lukasz33 Nowicjusz (140 p.)
Ten drugi zasilacz ma 350W bo sprawdzałem na mój ma 600W wątpie żeby uciągnął to wszystko
komentarz 8 października 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Rozumiem.

Myślę że warto przeczytać też ten wątek z naszego forum.

https://forum.pasja-informatyki.pl/196598/resety-komputera-przy-obciazeniu.
komentarz 21 października 2017 przez lukasz33 Nowicjusz (140 p.)
Ok myślę że temat można zamknąć ogólnie komputer był sprawdzany w serwisie komputerowym. Poddawany był ekstremalnym obciążeniom i żadnych resetów nie było także wina leży po mojej stronie. Kupie sobie UPS i po sprawie :) dziękuję wszystkim za pomoc gdyby coś będzie jeszcze nie tak to się odezwę tym czasem dziekuję

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,004 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez FenixThePlayer Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,500 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...