• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ASP.NET Core - czy warto przejść z PHP? (z punktu komercyjnego) [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,211 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Inne języki przez marcin99b Szeryf (82,140 p.)

W skrócie
Mam pewne doświadczenie w C#, ale nie grzebałem dużo w ASP.NET (głównie mniejsze aplikacje WPF i konsolowe)
Oraz mam doświadczenie z PHP (Coś większego w czystym PHP + Grzebałem w Symfony 3 - małe aplikacje)

Od jakiegoś czasu znowu zaczyna interesować mnie C# + w wolnych chwilach przechodzę przez kurs Piotra Gankiewicza

Głównym powodem przez który postanowiłem nauczyć się PHP były zbyt duże problemy dotyczące hostingów ASP.NET i nie aż tak dużo ofert pracy w okolicy.

Teraz pytanie, czy po wejściu ASP.NET Core który zdejmuje ograniczenie jakim jest konieczność hostowania na Windowsach, wzrośnie ilość ofert pracy i zleceń wzrośnie? Czy to się opłaca?
Co do firm, interesują mnie głównie mniejsze i średnie + zlecenia dla osób prywatnych, które z tego co zauważyłem - wolą PHP
Zauważyłem też, że C# wolą korporacje które mnie na razie nie interesują

Czy według was jest szansa, że C# przez opcję hostowania na m.in linuxach przejmie sporą część rynku? (poza korporacjami, w których już jest lubiany)

Możliwe odpowiedzi:
Dalszy rozwój w PHP (7 głosów, 58%)
Nauka ASP.NET Core (5 głosów, 42%)
Bez znaczenia / Nie wiadomo (0 głosów)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Czemu technologie, które ustabilizowały się już na rynku linuksowych serwerów, mają zostać wyparte przez rozwiązanie MS tylko i wyłącznie dlatego, że stało się ono dostępne? Jeśli Node.js nie był w stanie strzeć PHP z powierzchni świata, wątpię, by ASP .NET było w stanie.
komentarz 5 października 2017 przez marcin99b Szeryf (82,140 p.)
No też wielu programistów, w tym ja uciekłem na pewien czas od ASP.NET, między innymi dlatego, że były problemy z hostingiem, podczas gdy pod reszte technologii mamy tego całą masę, bo działają na Linuxie

Myśle, że "darmowy" ASP.NET ma szanse na... może nie dojście do pozycji jaką ma aktualnie PHP, ale na przejęcie sporej części rynku

Bo gdyby tak porównać ASP.NET i PHP, to głównym argumentem które stawia PHP wyżej jest niższa cena, bo nie trzeba kombinować z drogim Win Server
Może przekona to wiele osób prywatnych i małe firmy
komentarz 5 października 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

głównym argumentem które stawia PHP wyżej jest niższa cena

A liczba rozwiązań? A community? A ekosystem? A narzędzia developerskie? 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2023 w C# przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,658 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w C# przez crucialbase Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 47 wizyt
pytanie zadane 4 marca w C# przez drewienko Nowicjusz (120 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...