• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka angielskiego poprzez ogladanie seriali.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
715 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Offtop przez chucksqll Stary wyjadacz (12,930 p.)
zmienione kategorie 4 października 2017 przez chucksqll
Witam.

W końcu zebrałem się i stwierdziłem, że muszę intensywniej podszkolić swój poziom języka angielskiego.

Oczywiście jak to u niektórych bywa potrzebowałem jakiejś zachęty. Padło na oglądanie serialu, który i tak chciałem obejrzeć, tyle że po angielsku.

Stoję pomiędzy wyborem pomiędzy

-tajemnice smallvilee

-nie z tego świata

Oba seriale trochę liznąłem i mi się spodobały, dlatego proszę o doradzenie mi, który jest łatwiejszy i łagodniejszy do przyswojenia w mojej sytuacji. Z góry dziękuje.
2
komentarz 4 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Dajze to do offtopa. I nie uzywaj nauki jako wymowki do zabawy. Ten sposob dziala, sam sie tak nauczylem, ale idac ta logika zaraz bedziesz spedzac godziny ogladajac cos po angielsku bo przeciez to nauka. Ale to moje zdanie, zrobisz co chcesz.
2
komentarz 4 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Popieram przedmówcę!
Co do serialu to moim zdaniem bez znaczenia bo to chodzi o naukę angielskiego (no nie?)
1
komentarz 5 października 2017 przez MkbewePP Początkujący (330 p.)
Znaczenie ma i to duże, spróbuj się nauczyć oglądając Grę o tron. Właściwie też chciałem się podszkolić oglądając jakiś serial ale właśnie nie mam pomysłu jaki.
1
komentarz 5 października 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Dobra ujme tak. NIE UZYWAJCIE SERIALI JAKO SPOSOBU NA NAUKE... Jezeli chcesz sie uczyc to ucz sie skupiajac na jezyku. Osobiscie probuje sobie myslec w danym jezyku. Jak nie wiem jak to tlumacze slowa i jade dalej. Ogladanie pierdol w innym jezyku, granie w gry w innym jezyku jest milym dodatkiem do nauki. Wyjatkiem jest czytanie ksiazek w innym jezyku, bo wtedy nie mozesz nic zgadywac z kontekstu, ani po 2 odcinkach wlaczyc sobie napisow, bo "przeciez to nauka, ale trzeba sobie jakos pomoc". A najlepiej wejdz sb na jakas grupe anglojezyczna i popros czy ktos nie chce pogadac po ang. Nawet cos w stylu omegle po ang by zadzialalo (nie wiem czy omegle jest domyslnie ang, widzialem to w uzytku raz).

Ale ponownie. Zrobicie co chcecie. Tylko blagam nie mowcie ze ogladanie filmow/seriali/granie w gry po ang to nauka, bo to jak mowic ze grajac w "Civilization" nauczysz sie historii, matematyki i ekonomii, bo przeciez ma te elementy.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,613 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 459 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...