• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak uczyc sie pisania aplikacji z interfejsem ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
738 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Java przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
Czesc, jestem początkującym ktory złapał bakcyla do programowania lecz posiadam wiedzę zerową na temat nauki tego wszytskiego. wiem wiem jest tego sporo w internecie. uczylem sie z książki C++ Szkoła programowania wiec moge powiedzaiec ze podstawy mam w jakis spoób zaliczone. Zauwazyłem ze projekty ktore chce robic nie nadaja sie do c++ wiec zamierzam powtorzyc sobie składnie javy lub C# ale co dalej... ? Krótko mowiac nie wiem skad czepać wiedze na temat pisania apliakcji z interfejsem i jak sie do tego wszystkiego zabrać ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 października 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Na początku naucz się składni JAVY, po ogarnięciu podstaw obiektówki zainteresuj się biblioteką Swing lub JavaFX (z tym, że JavaFX wydaje się bardziej przyszłościowa i posiada fajny SceneBuilder).
komentarz 4 października 2017 przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
dziekuje :) slyszalem własnie o tej JavaFX, ale to nie jest tak proste jak zwykła skladnia javy po przeczytaniu pierwszej lepszej książki. Skad sie uczyc JavaFx
komentarz 4 października 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)

Z polskich źródeł np. tu

+1 głos
odpowiedź 4 października 2017 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
Jakie projekty chcesz tworzyć? Jeśli bym to wiedział mógłbym dokładnie doradzić, które języki by się nadawały najlepiej. A co do C++ on nadaje się absolutnie wszędzie, w końcu unreal engine jest na c++ a można w nim tworzyć aplikacje na każdą plaformę praktycznie.
komentarz 4 października 2017 przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
Jak juz wspomnialem. Jestem pewny ze chce sie uczyc Javy, tylko skad czerpac wiedze do pisania aplikacji z interfejsem np w JavaFX
komentarz 4 października 2017 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
https://javastart.pl/enrol/index.php?id=6 Tu masz kurs płatny 120zł
http://www.w3ii.com/pl/javafx/default.html Tu masz kurs darmowy.

Rozumiem, że chcesz tworzyć aplikacje mobilne?
komentarz 4 października 2017 przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
zacząć od desktopowych
komentarz 4 października 2017 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
To ma sens tylko jeśli chcesz zrobić jedną aplikacje na wiele platform bo java nie nadaje się na desktop. Porównanie masz w minecrafcie wersja pisana na javie a na windows store prawdopodobnie na c++. Różnica w wydajności jest kosmiczna.
komentarz 4 października 2017 przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
w takim razie... C# czy moze Java jezeli mam zamiar robic póki co na Windowsa
komentarz 4 października 2017 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
polecałbym C# możesz pobrać za darmo visual studio i tam masz nawet graficzny edytor aplikacji i inne tego typu rzeczy. Albo C++ niewiele się te języki różnią C# może łatwiejszy nieco. Ewentualnie Javascript praktycznie niczym się nie różni od C#.
komentarz 4 października 2017 przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
Posiadam książkę Rusz Glowa wydanie 3, jak sadzisz godna uwagi?
komentarz 4 października 2017 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
Nie wiem, nie czytałem. Ja uczyłem się z internetowych tutoriali, dokumentacji i przeglądając kody źródłowe różnych stron internetowych no i oczywiście oglądając też filmy Mirosława Zelenta.
komentarz 4 października 2017 przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
Pan Zelent nie publikował  filmów odnośnie c# czy czystej javy. A jeżeli mógłbyś to prosił bym o internetowy kurs c# z chęcią się zapoznam
komentarz 4 października 2017 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
No nie publikował, mówiłem ogólnie z czego ja się uczyłem. C# uczyłem się tyle co było mi potrzebne do tworzenia gier w Unity ale znalazłem dość ciekawy kurs. http://cezarywalenciuk.pl/blog/programing/kurs/kurs-podstaw-csharpa
0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
C++ się nie nadaje? Zobacz sobie na bibliotekę Qt i QtCreatora.
komentarz 4 października 2017 przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
Masz rację jesli chodzi o zwykle aplikacje desktopowe. Ja mowie ze sie nie nadaje do moich projektów, ale nie powiedziałem co to są za projekty, tylko ze chce sie nauczyc pisania interfejsu w javie. Nie przedstawiałem dalszych planów

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 1,106 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wookiee Użytkownik (980 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 3,457 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2016 w C i C++ przez Jacque Obywatel (1,300 p.)
+2 głosów
7 odpowiedzi 1,635 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...