• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed localStorage, e.target - usuwanie tego elementu z localStorage

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
639 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
zamknięte 4 października 2017 przez Vorex444

https://codepen.io/vorex4/pen/eGeRZZ?editors=0010

Cześć, mam taki kod, i chciałbym się odnieść dzięki e.target do jego localstorage, w sensie klikam przycisk usuń i usuwany on jest również z localStorage.

Proszę spojrzeć, doda się notatkę, ona się dodaje do listy, ale gdy klikniemy usuń to i tak po odsiezeniu ona powroci bo zostanie ona pobrana z localStorage, i wlasnie nie wiem jak mam zrobić to aby odwołać się do jego wartości w localstorage. 


    document.addEventListener('click', function(e)
    {
        if(e.target.id === 'delete')
            {
                e.target.parentNode.remove();
            }
    });

Ten kod odpowiada za usuwanie, nie wiem co mam tam dodać aby też usunąć dany elemeny z LS.

Za wszelką pomoc, wskazówki, dziękuje! 

komentarz zamknięcia: problem rozwiazny

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 października 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Możesz np.:

Dla każdej notatki dodajesz inne keyName, możesz je przypisywać w ID dla div.note. Przez event target po kliknieciu przycisku dochodzisz do rodzica(div.note), pobierasz ID i usuwasz dany item.
komentarz 4 października 2017 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

zrobiłem to w ten sposób działa :D 

    document.addEventListener('click', function(e)
    {
        if(e.target.id === 'delete')
            {
                var parent = e.target.parentNode.id;
                localStorage.removeItem(parent);
                e.target.parentNode.remove();
            }
    });

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 498 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2017 w JavaScript przez nitrio578 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 309 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2020 w JavaScript przez Palmero Nowicjusz (200 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...