• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Transfer po FTP/SFTP

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
414 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
zamknięte 3 października 2017 przez Anoonymous

Witam, piszę ponieważ sam już nie mam pomysłu. Mam problem z szybkością transferu po FTP/SFTP na serwerze VPS, który wynosi około 400KB/s (upload)

Firewalla wyłączyłem, brak większego obciążenia oraz jakichkolwiek ograniczeń ze strony konfiguracji ftp/sftp (do ftp używam proftpd, sprawdzane również na domyślnym konfigu), dzieję się to na każdym urządzeniu, na którym sprawdzam. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją, bądź ma jakiś pomysł gdzie może być problem?

komentarz zamknięcia: Jednostki..
komentarz 3 października 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Myślę, że problem jest tutaj:

Mam problem z szybkością transferu po FTP/SFTP na serwerze VPS, który wynosi około 400kbps (upload)

Powiedz coś więcej o tym VPS. Za mało informacji. Config FTP nie ma limitu?

A bez ftp? Np filezilla -> sftp://vps port 22 (domyslnie) 

komentarz 3 października 2017 przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)

VPS jest w polsce, ma łącze gwarantowane 100/100 (na teście jest ponad 200).

A bez ftp? 

Problem jest zarówno po FTP jak i SFTP

Config FTP

Jest to domyślny config po instalacji proftpd - nie ma tam żadnych odgórnie narzuconych limitów.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 października 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)

nie rozumiem tego

dzieję się to na każdym urządzeniu

czy masz niski upload wszedzie czy to wszystkie urzadzenia maja niski upload do tego serwera?

 

komentarz 3 października 2017 przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
Wszelkie próby wysłania pliku na serwer po ftp/sftp kończą się uploadem około 400kbps.

Sprawdzałem to na dwóch laptopach oraz serwerze NAS, aby wyeliminować możliwość konfiguracji samego systemu w laptopie.

Niestety, ale nie mam możliwości sprawdzenia jaki upload osiągnę przy połączeniu do innego serwera (nie mam takowego), ale na speedtest mam ponad 3Mbps uploadu, więc samo łącze po mojej stronie powinno działać bez problemu.
1
komentarz 3 października 2017 przez niezalogowany
3072 / 8 = 384 - przypadek?

Imo mylisz jednostki, a upload jest ograniczany przez ISP.
komentarz 3 października 2017 przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
edycja 3 października 2017 przez Anoonymous
Czyli dobrze rozumiem, że ftp jednak wykorzystuje w 100% moje łącze?

EDIT: dla potwierdzenia: speedtest mojego łącza pokazuje: 3Mbps, test na serwerze QNAP: około 400KB/s
1
komentarz 3 października 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
dobrze zauwazyl kolega, zobacz w jakich jednostkach podaje Ci wynik czy jest to Kb czy KB

Kb - kilo bity
KB - kilo bajty
komentarz 3 października 2017 przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
Ok, czyli moje niedopatrzenie, dzięki chłopaki ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 179 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
pytanie zadane 28 września 2020 w Sieci komputerowe, internet przez MichalW Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Zebrasty Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,084 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...