• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza praca - jak się do tego zabrać?!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
478 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Witam,
minęły piękne 4 lata mocnego lenistwa. Technikum skończone, przede mną pojawia się wiele ścieżek i nie bardzo wiem, w którą z nich mam skręcić. Od 3 lat interesuje się front-endem. Zadaje sobie od kilku dni pytanie, czy pójść na studia zaoczne, czy poszukać pracy w tym kierunku. Tak się zastanawiam czy studia są potrzebne i jakie to niesie za sobą konsekwencję. Chciałbym usłyszeć opinie osób, które już przeszły przez ten etap w swoim życiu.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
wybrane 4 października 2017 przez Eimens
 
Najlepsza
Witam,
powiem tak, studia to najlepszy czas w życiu każdego człowieka, uczą życia, zwłaszcza, jak jedziesz studiować daleko od domu rodzinnego. Pojawiają się nowe kontakty, nowe perspektywy, a przy okazji nauczysz się czegoś nowego. Powiedzmy sobie szczerze, że w technikum to tylko tak naprawdę liznąłeś naukę. Na studiach się ona zaczyna na prawdę.
Skoro interesujesz się front-endem to polecam studia informatyczne, choć dziś trudno się dostać na dzienne. Zawsze zostają studia zaoczne, wieczorowe lub podyplomowe i w tym czasie znaleźć pracę i zbierać doświadczenie.
Pamiętaj tylko o jednym, abyś robił to, co lubisz, to co kochasz a wtedy praca, życie będzie piękne. Mówię to z własnego doświadczenia. Gdybym mógł to chętnie bym się wrócił na studia, ale teraz już jest inne pokolenie niż za moich czasów i dla mnie to już nie jest to...
Podsumowując polecam iść na studia, na studia dzienne, jeśli się nie uda to zaoczne i jednocześnie pracować. Jak to się brzydko mówi, papierek zawsze się przyda.
Pozdrawiam
komentarz 3 października 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a ja powiem z własnego doświadczenia tak: Wyjedź na studia dzienne np. do akademika/stancji niezbyt blisko domu... ja jestem z Poznania, a studiowałem w Bydgoszczy i świetnie wspominam te lata...choć ciekawe czy tak samo będę mówił gdy moje dzieciaki za kilkanaście lat zechcą iść na studia :D
+1 głos
odpowiedź 6 października 2017 przez GrubaPanda Gaduła (3,920 p.)
Może w początkowym okresie kariery, na niższym szczeblu ich brak nie będzie mega dużym problemem, lecz wyobraź sobie sytuację, w której chcesz aplikować na jakieś wyższe stanowisko, w dużej firmie i zostanie postawione jest przed Tobą wymaganie: wykształcenie wyższe. Dlatego warto nie od razu musisz ukończyć studia najbardziej prestiżowej uczelni w kraju, ale wykształcenie wyższe w informatyce plus umiejętności potwierdzone doświadczeniem, to bardzo dobra opcja.

Podobne pytania

–15 głosów
4 odpowiedzi 445 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez UNM4SKED Nowicjusz (180 p.)
+5 głosów
7 odpowiedzi 5,228 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...