• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza praca - jak się do tego zabrać?!

0 głosów
367 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Eimens Maniak (68,800 p.)
Witam,
minęły piękne 4 lata mocnego lenistwa. Technikum skończone, przede mną pojawia się wiele ścieżek i nie bardzo wiem, w którą z nich mam skręcić. Od 3 lat interesuje się front-endem. Zadaje sobie od kilku dni pytanie, czy pójść na studia zaoczne, czy poszukać pracy w tym kierunku. Tak się zastanawiam czy studia są potrzebne i jakie to niesie za sobą konsekwencję. Chciałbym usłyszeć opinie osób, które już przeszły przez ten etap w swoim życiu.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,180 p.)
wybrane 4 października 2017 przez Eimens

Najlepsza
Witam,
powiem tak, studia to najlepszy czas w życiu każdego człowieka, uczą życia, zwłaszcza, jak jedziesz studiować daleko od domu rodzinnego. Pojawiają się nowe kontakty, nowe perspektywy, a przy okazji nauczysz się czegoś nowego. Powiedzmy sobie szczerze, że w technikum to tylko tak naprawdę liznąłeś naukę. Na studiach się ona zaczyna na prawdę.
Skoro interesujesz się front-endem to polecam studia informatyczne, choć dziś trudno się dostać na dzienne. Zawsze zostają studia zaoczne, wieczorowe lub podyplomowe i w tym czasie znaleźć pracę i zbierać doświadczenie.
Pamiętaj tylko o jednym, abyś robił to, co lubisz, to co kochasz a wtedy praca, życie będzie piękne. Mówię to z własnego doświadczenia. Gdybym mógł to chętnie bym się wrócił na studia, ale teraz już jest inne pokolenie niż za moich czasów i dla mnie to już nie jest to...
Podsumowując polecam iść na studia, na studia dzienne, jeśli się nie uda to zaoczne i jednocześnie pracować. Jak to się brzydko mówi, papierek zawsze się przyda.
Pozdrawiam
komentarz 3 października 2017 przez Tomek Sochacki Mędrzec (175,780 p.)
a ja powiem z własnego doświadczenia tak: Wyjedź na studia dzienne np. do akademika/stancji niezbyt blisko domu... ja jestem z Poznania, a studiowałem w Bydgoszczy i świetnie wspominam te lata...choć ciekawe czy tak samo będę mówił gdy moje dzieciaki za kilkanaście lat zechcą iść na studia :D
+1 głos
odpowiedź 6 października 2017 przez GrubaPanda Gaduła (3,920 p.)
Może w początkowym okresie kariery, na niższym szczeblu ich brak nie będzie mega dużym problemem, lecz wyobraź sobie sytuację, w której chcesz aplikować na jakieś wyższe stanowisko, w dużej firmie i zostanie postawione jest przed Tobą wymaganie: wykształcenie wyższe. Dlatego warto nie od razu musisz ukończyć studia najbardziej prestiżowej uczelni w kraju, ale wykształcenie wyższe w informatyce plus umiejętności potwierdzone doświadczeniem, to bardzo dobra opcja.

Podobne pytania

–16 głosów
4 odpowiedzi 385 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez UNM4SKED Nowicjusz (180 p.)
+5 głosów
7 odpowiedzi 3,422 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

63,266 zapytań

109,521 odpowiedzi

228,794 komentarzy

43,515 pasjonatów

Przeglądających: 177
Pasjonatów: 5 Gości: 172

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...