• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Panele logowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
206 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w SQL, bazy danych przez krzysztooof94 Początkujący (350 p.)
Witam, analizuję pewien projekt i zastanawiam się na rozwiązaniem takiej kwestii, a więc jest przykładowy portal z kursami i szkoleniami, są dwie strony

1. Osoba / Firma szukająca szkolenia

2. Firma / Trener oferujący szkolenie.

Jak najlepiej rozwiązać kwestię rejestracji / logowania (pola formularza będą się różnić, ale to nie istotne), zastanawiam się jak przechowywać w bazie dane dla wyżej wymienionych osób, czy trzymać te dane w dwóch różnych tabelach czy jednej ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 października 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
wybrane 3 października 2017 przez krzysztooof94
 
Najlepsza

tabela users przechowujaca atrybuty wspolne dla obydwu typow logujacych sie do serwisu i poszczegolne tabele dla danych unikalnych dla kazdego z typow

CREATE TABLE users (
	id       int,
	email    varchar(255),
	password varchar(255),
	type     smallint
);

CREATE TABLE coach_data (
	id           int,
	user_id      int,
	company_name varchar(255),
	...,
	...
);

CREATE TABLE customer_data (
	id      int,
	user_id int,
	balance varchar(255),
	...,
	...
);

 

0 głosów
odpowiedź 3 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Ja bym trzymał w jednej tabeli, rozróżniając szukającego/oferującego po jakimś ID'ku jako rekord, ale mogę nie mieć racji.
1
komentarz 3 października 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Kolega ma rację ale pisze bez sensu, tworzysz jakiś kolumnę gdzie trzymasz informacje kto kim jest. Zabawa z id jest bez sensu i awykonalna
komentarz 3 października 2017 przez sc4rface Dyskutant (7,710 p.)
Chodziło mi o unikalną kolumnę z wartością określającą kto kim jest, źle się wyraziłem - fakt ;)
komentarz 3 października 2017 przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Dlatego napisałem że masz rację xd

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2023 w PHP przez dominik808 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 549 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...